REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Strona 2 z 3
REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.
Maxim Legardez, założyciel i dyrektor generalny Everoad

Maxim Legardez, założyciel i dyrektor generalny Everoad (fot. materiał prasowy)

Rządy zakomunikowały cięcie emisji CO2. Jak branża transportowa może zredukować emisję CO2 i czy jest to w ogóle możliwe?

Przy rosnącym wolumenie przewozów kołowych emisja CO2 jest problemem dla firm transportowych a temat pustych przebiegów w Europie pojawia się coraz częściej. Sposobem walki z emisją CO2 w transporcie jest modyfikacja paliw np. poprzez zwiększony udział stale ulepszanych biokomponentów i poprawę ekonomiki jazdy. Transport drogowy próbuje stać się bardziej ekologiczny i zmniejszać puste kilometry. Rozwiązanie Everoad umożliwia w zaledwie kilka sekund znalezienie przewoźnika w najlepszej cenie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami transportowymi nadawcy na terenie całej Europy.

Dla nadawców przesyłek wiedza, gdzie znajduje się ich ładunek jest kluczowa. Jakie są trendy i jakie narzędzia mogą pomóc firmom transportowym w śledzeniu przesyłek i ładunków? Co to jest Track and Trace?

Firma Everoad daje możliwość monitorowania przesyłek on-line, czyli tak zwany Truck & Trace. To możliwość śledzenia ładunku w czasie rzeczywistym za pośrednictwem smartfona, tableta lub komputera. Dodatkowo nasi partnerzy biznesowi otrzymują dostęp do biura obsługi klienta przez 24 godziny na dobę. Dostęp do informacji w czasie rzeczywistym eliminuje potrzebę czasochłonnej oraz pracochłonnej korespondencji między zaangażowanymi stronami. Track & Trace to jedna z podstawowych usług oferowanych przez liderów branży transportowo-logistycznych. Jest to obszar, w którym coraz częściej też jest wykorzystywana technologia blockchain.

Jak Big Data może pomóc sektorowi transportowemu np. w śledzeniu w czasie rzeczywistym korków na drogach, usprawnieniu płatności, potwierdzeń dostaw towarów (POD-Proof of Delivery / potwierdzeniu dostawy w czasie rzeczywistym)?

Firma Everoad uruchomiła program przewidywania ryzyka „Asclepios”. Jest to oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję do przewidywania i zarządzania ryzykiem związanym z transportem towarów spedytorów przez przewoźników. Nadszedł czas Big Data. Nasz zespół badawczo-rozwojowy użył wszelkich danych transportowych, które posiadamy od 2016 roku, aby zidentyfikować czynniki ryzyka, a następnie połączyć i ustalić potencjał poszczególnych zagrożeń w dostawach. Algorytm pozwala nam każdego dnia uzyskać sklasyfikowaną listę zagrożeń transportowych od najbardziej ryzykownego do najmniej ryzykownego. Przez pierwsze trzy miesiące użytkowania wskaźnik incydentów zmniejszył się już o 50%. To wielki sukces naszego zespołu badawczego oraz ogromne możliwości dla naszych klientów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony