REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (18-24.03.2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

9 kwietnia 2018, 09:43

Irina Nowochatko-Kowalczyk

napisz maila › ostatnie artykuły ›

(Restauracja sieci McDonald's )

McDonald’s jako jedyna sieć lokali gastronomicznych w Rosji musi podawać na opakowaniach produktów sprzedawanych na wynos informacje o dacie ważności i wpływie na zdrowie konsumentów.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

Moskiewski Sąd Arbitrażowy podtrzymał wyrok w sprawie kary nałożonej przez rosyjską służbę ochrony konsumentów Rospotriebnadzor na McDonald’s.

W ocenie służby, światowa sieć restauracji fast-food działa wbrew przepisom sprzedając produkty przez okienka McDrive bez odpowiednich informacji.

Przypomnijmy, że po kontroli wszczętej w 2012 roku, Rospotriebnadzor zobowiązał McDonald’s do umieszczenia na opakowaniach produktów sprzedawanych na zewnątrz lokali datę ważności, warunkach przechowywania i innych informacji związanych z wpływem produktów na zdrowie konsumentów.

Jak podaje agencja TASS, kara wyniosła 550 tys. rubli (około 33 tys. zł). Niewiele jak na skalę działalności międzynarodowej korporacji, ale – w ocenie McDonald’s – kara została nałożona bezpodstawnie. Według rosyjskiego prawa, lokale gastronomiczne (restauracje, kawiarnie, bary, jadłodajnie i inne) nie muszą umieszczać na opakowaniach swoich produktów tego rodzaju informacji – z wyjątkiem McDonald’s.

Polski oddział światowej korporacji dziwi takie podejście do działalności amerykańskiej sieci.

– Sprzedajemy potrawy, a nie żywność paczkowaną, zatem nie umieszczamy na opakowaniach takich informacji. W przypadku zakupu na wynos bądź na linii McDrive zakładamy, że klient zje zakupione potrawy niedługo po opuszczeniu naszego lokalu, kiedy są jeszcze ciepłe i świeże – komentuje dla wiadomoscihandlowe.pl Dominik Szulowski, Corporate Relations Senior Manager McDonald's Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony