REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

23 stycznia 2020, 19:28

McDonald's w Enschede, Holandia

McDonald's w Enschede, Holandia (fot. Bartek Kaszuba)

W McDonald's nie dostaniemy plastikowych słomek. Restauracja zmieniła też opakowania lodów McFlurry i wprowadziła papierowe patyczki do balonów. To początek zmian związanych z długofalową strategią zrównoważonego rozwoju firmy - podaje wp.pl. 

REKLAMA

McDonald's wykonał ważny ekologicznie krok. Nowa strategia firmy zakłada wiele istotnych zmian. Wśród nich najważniejszymi są: redukcja gazów cieplarnianych w restauracjach, biurach oraz w łańcuchu dostaw firmy, recykling odpadów powstających w salach jadalnych i przejście na opakowania wykonane ze źródeł odnawialnych.

Wprowadzenie papierowych słomek poprzedziły liczne badania. Weryfikowano m.in. ich wytrzymałość i funkcjonalność. Kluczowe było to, aby szybko nie rozmiękały. Nowe słomki mają wytrzymać do 5,5 godzin bez namakania. Polska jako pierwsza wdroży je w restauracjach McDonald's - czytamy na wp.pl.

Papierowe słomki posiadają certyfikat ISEGA (pozwalający na kontakt z żywnością) i są w 100 proc. wykonane z papieru certyfikowanego przez PEFC (Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej).

Zmiany obejmują również nowe opakowania lodów McFlurry i wprowadzenie papierowych patyczków do balonów. Jest to istotne, ponieważ w skali roku w McDonald's zużywa się 160 mln słomek, 23 mln kubeczków McFlurry oraz 3,5 mln patyczków do balonów. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań jest ogromnym wyzwaniem dla restauracji. Zmiany obejmą 440 obiektów należących do sieci McDonald's na terenie całej Polski. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony