REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

16 lipca 2018, 12:37

(Mc'Donalds Polska)

W ostatnich miesiącach do polskiej sieci McDonald’s dołączyło czterech nowych licencjobiorców, którzy przejęli w sumie sześć restauracji. W marcu we franczyzę trafiły kolejno: restauracja w Radomiu (ul. Placowa 2/8) oraz lokal w miejscu obsługi podróżnych Markuszów, a w czerwcu – restauracja w Mińsku Mazowieckim, a także dwa kolejne miejsca obsługi podróżnych Rogoziniec i Chociszewo.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

U podstaw rozwoju marki McDonald’s stoi franczyza, to od niej zaczęła się światowa ekspansja światowego koncernu z branży gastronomicznej. W Polsce działa obecnie 330 restauracji licencyjnych, prowadzonych przez 66 licencjobiorców. Rekordzista prowadzi ich aż 15. O popularności franczyzy McDonald’s w Polsce świadczy również znaczące odwrócenie proporcji – w latach 90. restauracje licencyjne stanowiły zaledwie 20 proc. wszystkich lokali sieci, dziś we franczyzie jest aż 80 proc. z nich.

Proces rekrutacji franczyzobiorcy McDonald's składa się z wielu etapów. Całość trwa około 15 miesięcy. Oprócz złożenia aplikacji, przejścia rozmów rekrutacyjnych, na chętnych czeka również kilkumiesięczne szkolenie w restauracji.

- Franczyza McDonald's daje możliwość prowadzenia własnej działalności w oparciu o solidnego
i rzetelnego partnera biznesowego. Ponieważ sama działalność biznesowa niesie ze sobą pewne ryzyko, to warto mieć u boku sprawdzoną globalną markę oraz sprawną organizację biznesową, która to ryzyko w znacznym stopniu minimalizuje. Poza tym zawsze starałem się pracować w najlepszych, a McDonald's bez dwóch zdań jest najlepszą firmą w swojej branży oraz firmą oferującą najlepszą franczyzę na rynku. – mówi Rafał Grzesiuk, jeden z nowych licencjobiorców, który prowadzi obecnie dwie restauracje w miejscu obsługi podróżnych Rogoziniec i Chociszewo.

Na stabilne partnerstwo wskazuje też Karolina Sokół, nowa licencjobiorczyni z Mińska Mazowieckiego: – Prowadzenie restauracji to nasze rodzinne marzenie jeszcze od czasów wymiany studenckiej, kiedy mieliśmy okazję poznawać gastronomię „od kuchni”. Moje szkolenie zajęło osiem miesięcy po 100-140 godzin w każdym z nich. Dla takich jak ja, którzy na co dzień realizują się zawodowo to duże wyzwanie ponieważ czas na szkolenie przypada w nocy, weekendami, wieczorami po pracy. Potrzeba dużo determinacji i zaangażowania ze strony kandydata.

Po roku intensywnego szkolenia, podczas którego przedsiębiorca poznaje każdy możliwy aspekt pracy w restauracji, nowo upieczony licencjobiorca otrzymuje klucze do własnego lokalu. Jest to restauracja już w pełni wyposażona, ponieważ McDonald's udziela franczyzy nowym licencjobiorcom wyłącznie na już działające i prowadzone przez siebie restauracje.

McDonald's Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działają w Polsce 403 restauracje McDonald’s, które zatrudniają ponad 22 000 osób. 330 z nich to obiekty prowadzone przez 66 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony