REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Melvit produkuje głównie kasze, ryż i produkty zbożowe

Melvit produkuje głównie kasze, ryż i produkty zbożowe (Flickr/Yelp Inc.)

Firma ma w planach budowę dwóch nowych zakładów i debiut na rynku produktów organicznych. Jak donosi „Puls Biznesu”, W tym tygodniu ruszył proces poszukiwania inwestorów, w którym doradza firma Deloitte. Prezes zdradza, że planuje „megainwestycje”.

REKLAMA

W czerwcu Melvit otrzymał certyfikacje na produkcję organiczną. W obecnym zakładzie wydzielona została linia do produkcji organicznej, ale firma myśli o wdrożeniu tego typu rozwiązań także w dwóch kolejnych zakładach. Oraz o ekspansji na zagraniczne rynki.

Grupa Polfood, która jest większościowym akcjonariuszem Melvitu, deklaruje, że na ten cel zostaną spożytkowane pieniądze od inwestora.

- Ponieważ krajowy popyt był bardzo duży, to skupiliśmy się na zaopatrzeniu lokalnego rynku – tłumaczy "PB" Sławomir Kamiński, prezes Melvitu. Dodaje, że inwestycja w nowe, ekologiczne linie produktów i dwa kolejne zakłady pozwoli firmie na wyjście z ofertą poza granice kraju.

Melvit nie ujawnia kwoty, jaką chce pozyskać, wiadomo jedynie, że „nie jest to kwestia kilkudziesięciu milionów”.

Więcej: Puls Biznesu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony