REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)
Metro AG: Dynamicznie rośnie sprzedaż serwisowa

Metro AG: Dynamicznie rośnie sprzedaż serwisowa (fot. mat. prasowe)

Zgodnie z przyjętą strategią, Metro Group rozwija sprzedaż serwisową i koncentruje się na grupie docelowej podmiotów z sektora HoReCa oraz niezależnych detalistach. W obu ujęciach koncern notuje znaczące wzrosty sprzedaży.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

W I kw. roku finansowego 2018/2019 Metro jeszcze zwiększyło nacisk na obsługę klientów z segmentu HoReCa – hotelarzy, restauratorów i firm cateringowych – a także niezależnych firm handlowych. Sprzedaż detaliczna LfL do tej grupy docelowej klientów wzrosła o 4,7 proc. rok do roku.

Dynamicznie rośnie także segment sprzedaży serwisowej. Sprzedaż wzrosła w I kw 2018/2019 aż o 9 proc. r/r, do kwoty 1,4 mld euro. Tym samym sprzedaż z dostawą odpowiada już za 18 proc. łącznej sprzedaży Grupy.

Wsparciem sprzedaży serwisowej jest platforma zamówień cyfrowych, dostępna dla klientów z segmentu HoReCa z 13 krajów. Za jej pośrednictwem składają oni ok. 120 tys. zamówień tygodniowo.

Kolejnym ważnym czynnikiem wspierającym sprzedaż do sektora HoReCa było wdrożenie platformy online DISH, która pomaga restauratorom w wydajnym zarządzaniu biznesem, dzięki wykorzystaniu narzędzi cyfrowych dostarczanych przez Metro. Funkcjonuje ona w Niemczech i Włoszech, a obecnie jest wdrażana we Francji i Chorwacji. Dzięki temu rozwiązaniu technologicznemu już ponad 120 tys. restauracji mogło nieodpłatnie otworzyć swoje własne strony internetowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony