REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Konsorcjum zainteresowane przejęciem sieci hipermarketów Real od niemieckiej firmy dystrybucyjnej Metro AG podwyższyło proponowaną kwotę transakcji. Jej finalizacja może nastąpić „za kilka tygodni” – poinformowała agencja Reuters.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(mat. prasowe)

Jeden z członków konsorcjum, inwestor z branży nieruchomości X+Bricks, poinformowała w czwartek, że przedstawi spółce Metro AG lepszą propozycję transakcji przejęcia sieci Real. W lipcu konsorcjum, na czele którego stoi inwestor na rynku nieruchomości Redos, zaoferował kwotę „znacząco przekraczającą” 500 mln euro.

Firma Metro potwierdziła, że odnotowała ponowne zainteresowanie siecią Real ze strony konsorcjum, które zadeklarowało, że poprawi ofertę. Niemiecki dystrybutor poinformował ponadto, że „w najbliższych tygodniach” zamierza sfinalizować negocjacje z firmą Redos – liderem konsorcjum.

Metro jest przekonane, że negocjacje w sprawie zbycia sieci Real „wchodzą w decydującą fazę”. To kolejny – być może już ostatni – rozdział epopei trwającej od wrześnie ubiegłego roku.

Źródło: reuters.com

Przeczytaj o wcześniejszych etapach negocjacji ws. sprzedaży sieci Real

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony