REKLAMABelgian Meat Office - Baner Główny (16-30.09.2019)
Makro

Makro (wiadomoscihandlowe.pl)

Metro Properties sprzedało w sierpniu 11 nieruchomości gruntowych, na których działają hurtownie Metro i Makro Cash & Carry. 5 z nich sprzedało w Polsce. Zostały kupione przez wiedeńską spółkę FLE GmbH, spółkę zależną francuskiej grupy LFPI, inwestującą w imieniu funduszu regulowanego AFI. Wartość transakcji opiewała na 250 mln Euro.

REKLAMAEDENRED - eBook - Belka w artykułach (16-24.09.2019)

Wśród sprzedanych nieruchomości 5 znajduje się w Polsce. Chodzi o działki, na których działają hurtownie Makro zlokalizowane w Warszawie (2), Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. Oprócz nich sprzedano 3 nieruchomości Metro na Węgrzech  (Budapeszt) i 3 sklepy w Czechach (Praga).

Metro i Makro Cash & Carry nadal będą prowadzić w tych lokalizacjach swoje hurtownie na podstawie długoterminowych umów najmu.

Jürgen Schwarze, CFO Metro Properties poinformował, że firma wykorzystała dobrą passę na rynku nieruchomości a zdobyte środki przeznaczy na dalsze inwestycje i nowe projekty.

Metro Properties utrzymał własność kilku sąsiadujących działek w Polsce i Czechach w celu opracowania projektów o mieszanym przeznaczeniu.

Należąca do spółki Metro AG sieć Makro C&C zarządza obecnie w POlsce siecią ok. 30 hurtowni, a także dwoma centrami dystrybucyjnymi.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony