REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.
Michał Sadecki, prezes PGS

Michał Sadecki, prezes PGS (Fot.materiały prasowe)

Liczę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zweryfikuje swoje pomysły, a te, które zostały wdrożone zaczną być w pełni egzekwowane. Mam tu na myśli m.in. obchodzenie zakazu handlu w niedziele przez część zagranicznych sieci, których placówki udają urzędy pocztowe - mówi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów (PGS), komentując wyniki wyborów parlamentarnych dla portalu wiadomoscihandlowe.pl. 

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Zdaniem Sadeckiego warto podkreślić wysoką, 60-cio procentową frekwencję podczas niedzielnych wyborów parlamentarnych. - To najwyższa frekwencja w historii wolnych wyborów, co jest m.in. zasługą mobilizacji komitetów. Daje ona również nadzieję na bardziej obywatelskie społeczeństwo w przyszłości - mówi Michał Sadecki. 

Prezes PGS zwraca uwagę na rozłożenie sił parlamentarnych. - Choć dzięki uzyskanym 235 mandatom Sejm należy do PiS, to jednak jego siła będzie równoważona przez Senat, w którym ugrupowania opozycyjne uzyskały nieznaczną większość. To również oznaka demokracji w Polsce - komentuje.

Prezes PGS punktuje pomysły Prawa i Sprawiedliwości z zeszłej kadencji, które miały chronić polskie podmioty, w szczególności drobnych przedsiębiorców. - Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Proponowane ustawy często nie pojawiały się w pełnych formach lub w ogóle nie zostały wdrożone - mówi Michał Sadecki. 

- Niepokojącym faktem jest podniesienie ZUS-u dla przedsiębiorców. Przyszłoroczny podstawowy obowiązek ma wynieść aż 1445 zł miesięcznie, co nie tylko ograniczy przedsiębiorców, lecz również zmusi do zamknięcia setki, a nawet tysiące małych lokalnych sklepów spożywczych, które często są jedynym źródłem utrzymania dla wielu rodzin - przewiduje szef Polskiej Grupy Supermarketów. I dodaje: - Życzyłbym nam wszystkim, aby konsultacje prowadzone z przedstawicielami branży nie były jedynie działaniami pozornymi, a jednocześnie, żeby Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaczął dogłębniej weryfikować działania prowadzone przez zagraniczne sieci handlowe.

Polska Grupa Supermarketów jest organizatorem około 600 sklepów działających pod szyldami Top Market, MInuta 8 i Delica. Łączne obroty sklepów działających w strukturach tej organizacji w 2017 roku wyniosły 3,5 mld zł. PGS zatrudnia ponad 10 tys. osób. 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony