REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)
centrum dystrybucyjne

centrum dystrybucyjne (fot. Pixabay CC0)

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się na poziomie plus 5,1 (przed miesiącem plus 7,2).

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Poprawę koniunktury sygnalizuje 16 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 10,9 proc. (miesiąc wcześniej odpowiednio 16,8 proc. i 9,6 proc.). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. 

Diagnozy sprzedaży są mniej korzystne od zgłaszanych przed miesiącem; prognozy w tym zakresie są pozytywne, zbliżone do formułowanych w sierpniu. Oceny oraz przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są nieznacznie pesymistyczne, gorsze od zgłaszanych miesiąc wcześniej. 

Stan zapasów towarów jest ciągle uznawany przez przedsiębiorców za nadmierny. W związku z utrzymującymi się korzystnymi prognozami sprzedaży, wzrost zamówień towarów u dostawców może być podobny do oczekiwanego w sierpniu. Poziom zatrudnienia może nie zmienić się. Przedsiębiorcy oczekują, że ceny towarów będą rosnąć w tempie zbliżonym do zapowiadanego w ubiegłym miesiącu.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony