REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
 

14 listopada 2019, 10:44

(fot. Pixabay)

Biedronka, Lidl, Kaufland czy Carrefour rokrocznie proponują zatrudnionym benefity świąteczne – przypomniał portal bankier.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Według wyników badania „Mikołaj w pracy… podarunki dla pracowników 2019” przygotowanego przez HBRP/ICAN Institute i Edenred blisko 30 proc. pracowników jest niezadowolonych z prezentów, jakie dostają od pracodawcy na Boże Narodzenie. – Jeśli do tych wniosków dołożymy dane, że średnia kwota przekazywana na grudniowe święta to 400 zł, a średni koszt zakupu i przygotowania potraw oraz symbolicznych prezentów dla rodziny to 1200 zł, dojdziemy do wniosku, że nietrafiony prezent firmowy nie spełnia swojej roli. A przecież powinien dawać radość, podnosić zadowolenie, lojalność i motywację do pracy – komentuje Sylwia Bilska, prezes Edenred, w informacji wysłanej mediom.

Czy pracownicy dyskontów w 2019 roku będą mieli powody do zadowolenia ze swoich paczek? O to, co dostaną, zapytaliśmy popularne sieci handlowe.

Biedronka oferuje zatrudnionym benefity świąteczne w postaci: zasilenia karty przedpłacowej, paczek dla pracowników i ich dzieci oraz udział w spotkaniu wigilijnym. Jak podaje bankier.pl, w tym roku dyskonter przygotował ponad 140 tys. paczek świątecznych. W paczce dla pracownika znajdzie się zestaw na uroczystą kolację wigilijną – dwa komplety eleganckich sztućców firmy Amefa ze stali nierdzewnej 18/10 odpornej na korozję, obrus w eleganckim szarym kolorze oraz słodycze. Są też paczki dla dzieci. Aby najlepiej dopasować prezenty do potrzeb dzieci w różnym wieku, paczki dla dzieci zostały podzielone na trzy przedziały wiekowe: 0-2 lata, 3-9 lat, 10-18 lat.

Dodatkowo pracownicy otrzymają karty przedpłacone, których zasilenie będzie zależne od otrzymywanych dochodów. Kaufland pracownikom przygotował karty prepaid oraz paczki świąteczne. Te pierwsze będą zasilane kwotą do 550 zł, która będzie uzależniona od dochodów zatrudnionych. Bony będzie można zrealizować w marketach sieci, a wykorzystanie ich nie będzie ograniczone czasowo.

Zatrudnieni w Lidlu, podobnie jak inni, skorzystają z bonów na zakupy w sieci czy paczek świątecznych. Pracownicy tej sieci w okresie Bożego Narodzenia otrzymają premię w wysokości do 700 zł na karcie przedpłaconej, a jej wysokość tym razem jest uzależniona od okresu zatrudnienia. Dzieci pracowników otrzymają za to paczki ze słodkościami.

Carrefour z kolei, wręczy swoim pracownikom karty podarunkowe do wykorzystania w sieci sklepów. Na pracowników czeka też Gwiazdkowy Pakiet Podarunkowy Carrefour. Znajdą się w nim kupony premiowe 20 proc. na zabawki oraz 10 proc. na całe zakupy w grudniu i styczniu. Dzieci zatrudnionych otrzymają paczki, a pracownicy będą mogli spotkać się w tym okresie albo na Wigilii, albo na świątecznym wypadzie integracyjnym.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony