REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

7 września 2018, 11:40

Główny akcjonariusz i prezes chińskiego giganta e-commerce JD.com – Liu Qiangdong, znany także jako Richard Liu – został na krótko aresztowany w amerykańskim mieście Minneapolis. Jeden z najbogatszych Chińczyków ma zarzut popełnienia przestępstwa seksualnego. Został wolniony, ale dochodzenie trwa – informuje BBC.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach
Liu Qiangdong

Liu Qiangdong (Zdjęcie wykonane przez policję stanu Minnesota)

Aresztowanie miało miejsce w ubiegły piątek tuż przed północą. Biznesmen został zwolniony w sobotę po południu. Nie musiał płacić kaucji i mógł opuścić Stany Zjednoczone. Firma JD.com natychmiast zamieściła na portalu społecznościowym Weibo oświadczenie, że aresztowanie pana Liu to skutek „bezpodstawnego oskarżenia”, o czym świadczy jego szybkie zwolnienie – relacjonuje BBC.

Policja z Minneapolis nie chce komentować sprawy, ponieważ trwa dochodzenie, jednak jej rzecznik John Elder powiedział w rozmowie z BBC, że decyzja o zwolnieniu chińskiego biznesmena nie powinna być podstawą do oceny siły materiałów dowodowych w sprawie. Pan Liu może swobodnie podróżować, ponieważ prowadzący śledztwo zakładają, że gdy będą chcieli się z nim skontaktować, nie będzie z tym żadnych problemów.

Według Forbesa, Richard Liu dysponuje majątkiem wartym 7,9 mld dolarów. W rankingu najbogatszych ludzi na świecie za 2018 r. Forbes sklasyfikował go na 140. miejscu, wraz z dwiema innymi osobami, ale wówczas jego majątek wyceniono ma 10,8 mld USD.

Źródło: bbc.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony