REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

PRAWO I FINANSE

 

21 września 2018, 16:48

(fot. freeimages.com)

Na blisko dwa miliony zł strat narazili Skarb Państwa przestępcy, którzy zajmowali się rozprowadzaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych – podaje serwis onet.pl.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Jak czytamy w serwisie, na polecenie prokuratury siedmiu członków grupy zatrzymali strażnicy graniczni. Przeszukali także ich mieszkania w Warszawie i okolicach, gdzie zabezpieczyli nielegalny towar i pieniądze.

Śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się procederem zakupu i dystrybucji wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. To na jej polecenie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach dokonali przeszukań w kilku miejscach na terenie Warszawy i okolic. Zatrzymali też w sumie siedem osób.

„W wyniku przeszukań zabezpieczono papierosy bez polskich oznaczeń skarbowych, krajankę tytoniową w ilości 35 kilogramów oraz telefony komórkowe użytkowane przez zatrzymanych. Zabezpieczono również pieniądze w kwocie blisko 11 tys. zł, 4,7 tys. euro oraz ok. 140 dolarów amerykańskich” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzane do ostrołęckiej prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz narażenia na uszczuplenie należności publicznoprawnych, w postaci podatku akcyzowego w wysokości ponad 1,5 mln zł, ponad 400 tys. zł podatku VAT oraz cła w kwocie ponad 87 tys. zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony