REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
O godzinie 12.00 w piątek 5 lutego br. upłynął termin zgłaszania uwag przez poszczególne ministerstwa do projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, opracowanego przez Ministerstwo Finansów.
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Minister finansów Paweł Szałamacha (fot. MF/Dariusz Iwański).

Minister finansów Paweł Szałamacha (fot. MF/Dariusz Iwański).

Wkrótce dowiemy się, czy któryś z resortów zdecydował się na wyrażenie swojej opinii w sprawie projektu. Jeśli jakieś uwagi zostały zgłoszone, to zostaną one rozpatrzone przez Ministerstwo Finansów. Potem projekt trafi do Komitetu Stałego Rady Ministrów, a następnie zostanie wniesiony pod obrady rządu.

Przypomnijmy, Minister Finansów Paweł Szałamacha wystosował prośbę do pozostałych resortów o zgłaszanie uwag do projektu ustawy zaledwie trzy dni temu, 2 lutego. Ponadto prace nad projektem prowadzone są w tzw. trybie odrębnym - Ministerstwo Finansów oświadczyło, że dzięki temu "tok pracy nad projektem ulegnie znacznemu skróceniu".

Projekt ustawy teoretycznie może zostać poddany pod głosowanie w Sejmie już w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Prace nad nowym podatkiem mogą jednak potrwać dłużej. Jeszcze dzisiaj zbiera się Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Przedstawiciele branży handlowej z posłami i stroną rządową spotkają się ponownie w przyszłą środę (10 lutego). Od jakości dialogu pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami zależeć będzie, jak długo potrwa jeszcze praca nad projektem ustawy.

Na przyszły tydzień zapowiedziane zostały już dwie manifestacje: jedna w Lublinie, a druga w Warszawie. W poniedziałek 8 lutego o godz. 12.00 odbędzie się demonstracja przed Urzędem Wojewódzkim w Lublinie, na którą zaprasza Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Polskich "Razem". Z kolei w czwartek 11 lutego od godz. 11.00 przedsiębiorcy z całej Polski protestować będą pod Sejmem. Organizatorem tej demonstracji jest Wiesław Michalak z Rady Franczyzobiorczej Lewiatan Wielkopolska.

Czytaj także:
TYLKO U NAS: Ustawa o „podatku handlowym” może nie przejść przez Sejm?!
11 lutego demonstracja handlowców przed Sejmem
Premier Beata Szydło zapowiada rozwiązanie kryzysu wokół podatku od handlu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony