REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020

(fot.wiadomoscihandlowe.pl)

Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski oznajmił w sobotę w Berlinie, że sama bioasekuracja nie wystarczy w walce z epidemią afrykańskiego pomoru świń (ASF). Potrzebne jest zmniejszenie populacji dzików. Jak przykład podał niemieckie działania w tym zakresie.

REKLAMA

- Niemcy mówią, że jeżeli nie dokonacie zmniejszenia populacji dzików, to nie poradzicie sobie z tą chorobą. Sama bioasekuracja nie wystarczy – powiedział Ardanowski w Berlinie.

- Profilaktycznie Niemcy wybili u siebie bardzo dużą ilość dzików. Myśliwi mają tu nałożone obowiązkowe indywidualne odstrzały, które muszą wykonać i robią to. Ponieważ może to zapobiec przemieszczaniu się choroby – tłumaczył. - U nas każdy sobie rzepkę skrobie. Polski Związek Łowiecki, do tego powołany, twierdzi, że nie będzie polował. Musimy zatem wprowadzać drakońskie ustawy – dodał minister.

Minister podkreślił także, że część polskich polityków, którzy uważają, że nie wolno ingerować w przyrodę i strzelać do dzików, nie rozumie, że utrzymywanie chorej populacji tych zwierząt jest przyczyną roznoszenia ASF.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Arek 1 miesiąc temu

  Ile Pan Minister osobiście już zabił dzików?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony