REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 2
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Na koniec minister ostro zwrócił się w stronę producentów. – Już nie będzie dalej tak, jak było. Do tej pory rolnikowi wmawiało się, że ma produkować tani surowiec i powiększać skalę tej produkcji. Potem wy robicie z tego surowca coś, co w zasadzie nie powinno się nazywać produktem mięsnym, dodając różne ulepszacze. Na szczęście jest też drugi kierunek, kierunek jakościowy. Oparty o oryginalne i dobre surowce, które nie wymagają barwienia.  Dzięki temu  uporządkujemy polski sektor mięsny  – powiedział Ardanowski i zaapelował do producentów o współpracę.

– Jesteście i będziecie ogrywani przez sieci handlowe. Dużo więcej moglibyście zrealizować poprzez współpracę, a nie rywalizację – powiedział.

Poleć innym

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~TM 2 2 miesiące temu

    Czy rolnicy będą płacili normalne podatki? Czy będą płacili weterynarii za każdy kg przerobionego mięsa? Czy będą mieli stały nadzór weterynaryjny? Czy dostosują swoje ubojnie do obowiązujących przepisów weterynaryjno - sanitarnych? Czy będą płacili normalny ZUS? Na 100 % nie, czyli to demagogia i wspieranie jednych kosztem drugich.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~HK 1 2 miesiące temuocena: 0% 

    Kampania wyborcza w pełni! Czy te "małe ubojnie" i możliwość sprzedaży bezpośredniej podpada pod kontrole Sanepidu? Czy to już jest działalność gospodarcza, którą rolnik (tak jak każdy inny przedsiębiorca) musi zarejestrować i od której powinien odprowadzić podatek, składkę zdrowotną itd i ewent. VAT? Czy może będzie to kolejny beneficjent nieopodatkowanych zysków? Mało, że płacą kwartalny KRUS w śmiesznej kwocie, że ich ubezpieczenia i emerytury wypracowują "ludzie z miasta", to jeszcze kolejne benefity? I wcale nie chodzi o walkę z mięsem, czy rolnikami, tylko o związane z tą produkcją wynaturzenia, przerosty, rozmiar (nadmiar?) tej produkcji, jej wpływ na środowisko (jest znaczny, szczególnie wielkich hodowli, czy to się panu ministrowi podoba czy nie), no i jakość tego mięsa naszpikowanego antybiotykami, hormonami itp. Może pan minister nie wie, albo mu to niewygodne, ale większości środowisk krytykujących produkcję mięsa chodzi właśnie o promowanie mniejszych gospodarstw.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony