REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi (fot. Łukasz Rawa)

W ubiegłym roku eksport polskich produktów rolno-spożywczych wyniósł 30 mld euro. – W tym roku wszystko wskazuje na to, że będzie to jeszcze więcej – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, podczas Gali Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2019.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Szef MRiRW podkreślił nierozerwalny związek pracy rolnika i przetwórstwa. – Nie można rolnictwa dzielić na część związaną z uprawą czy hodowlą i część związaną z przetwórstwem. To wszystko jest jednolite, to jest ciągłość. Jest to tak zwany łańcuch “od pola do stołu”, od producenta do konsumenta, to jest rolnictwo – zaznaczył Jan Krzysztof Ardanowski.

Na sukces polskiego rolnictwa wskazał również sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski. Zauważył on, że branża rolna, to gałąź polskiej gospodarki, która najdynamiczniej rozwija eksport swoich produktów. Wartość eksportu rolno-spożywczego rośnie najszybciej w porównaniu z innymi branżami.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gosc 1 6 miesięcy temu

  Na wsi ciężko spotkać krowę czy świnie a tu taki Export ????????????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony