REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

11 grudnia 2019, 09:15

(fot. pixabay.com)

W tym roku eksport może wzrosnąć o ok. 6 proc. do poziomu 237 mld euro. Natomiast import towarów wzrośnie o ok. 3,5 proc. do ok. 236 mld euro. Nadwyżka obrotów towarami wyniesie ok. 0,8 mld euro – wynika z raportu przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju.

REKLAMA

Analitycy Ministerstwa Rozwoju zaznaczają, że prognozy odnoszą się do wyników obrotów towarowych za 2019 rok, które jako ostateczne GUS opublikuje na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku. „Analogicznie jak w poprzednich latach oczekujemy, że tempo wzrostu naszych obrotów wg danych wstępnych (dostępnych w I połowie lutego 2020 roku) może być niższe (wg naszych oczekiwań od 1 do 1,5 p.p. w skali całego 2019 roku)” – czytamy w raporcie.

W okresie trzech kwartałów 2019 roku polski eksport towarów osiągnął ok. 174 mld euro. To poziom o 5 proc. wyższy niż w 2018 roku. Tymczasem import w tym okresie wyniósł ok. 173 mld euro, co oznacza, że był wyższy o 2,7 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony