REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

3 maja 2020, 18:53

Biedronka, Łódź, ul. Krokusowa

Biedronka, Łódź, ul. Krokusowa (fot. Konrad Kaszuba)

Według szybkiego szacunku GUS ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2020 r. wzrosły o 3,4 proc. w relacji do analogicznego miesiąca 2019 r. W porównaniu z marcem br. ceny nie uległy zmianie. 

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

W kwietniu br., w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, największy wpływ na obniżenie dynamiki cen miały spadające kolejny miesiąc z rzędu ceny paliw (spadek o 18,8 proc.). Nieco słabiej od oczekiwań Ministerstwa Rozwoju, oraz najwolniej w tym roku, rosły w kwietniu ceny żywności i napojów bezalkoholowych (+7,4 proc.). Ceny nośników energii wzrosły natomiast o 5,2 proc.

W ocenie MR w maju roczny wskaźnik cen będzie zbliżony do 3,0 proc. W kierunku osłabienia presji inflacyjnej oddziaływać będzie oczekiwany spadek cen w transporcie – zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym. Niewykluczony jest ponadto dalszy spadek dynamiki cen żywności.

Dane te są nieco lepsze od oczekiwań Ministerstwa Rozwoju formułowanych przed miesiącem. Bardziej szczegółowe dane GUS udostępni 15 maja.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony