REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Unsplash.com)

Mlekovita jest nie tylko największym eksporterem produktów mlecznych – w I kwartale 2020 r. osiągnęła w tym zakresie rekordowe wyniki, ale również liderem branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującym szereg nowości na rynek krajowy oraz inwestującym w rozwój bazy technicznej, technologicznej i pracowniczej.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Tempa rozwoju firmy doskonale dowodzi usprawnianie pracy poszczególnych oddziałów, zwłaszcza nowo włączanych w skład Grupy Mlekovita. Ostatnim, który wszedł w struktury firmy, jest zakład w Świeciu, który po ponad 1,5 roku funkcjonowania w ramach największej grupy mleczarskiej nie tylko utrzymuje stabilny poziom produkcji, ale i rozszerza jej zakres. Właśnie tam Mlekovita sfinalizowała nową inwestycję – uruchomiła linię technologiczną do produkcji mleka zagęszczonego i kajmaku. Koszt zakończonej inwestycji wyniósł ok. 1 mln zł. Podczas jednej zmiany w zakładzie w Świeciu produkowane jest 10 tys. tubek 150 g mleka zagęszczonego słodzonego Wypasionego oraz 500 kg kajmaku. Wkrótce ruszy również produkcja kajmaku w tubie 350 g oraz przysmaków dla dzieci w małych tubkach, a w przyszłości także serów topionych w tubkach.

– Mlekovita nieustannie ewoluuje i stale podnosząc poprzeczkę, stawia sobie ambitne cele. Podążając za aktualnymi trendami, prezentujemy zupełnie nowe produkty w naszej ofercie. Uruchamiając ich produkcję w Świeciu, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy stale poszukują nowości – mówi Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita. W 2019 roku firma wzbogaciła swoją ofertę o 52 nowości w 7 kategoriach produktowych. – Dodatkowo asortyment w tubie to atrakcyjny produkt eksportowy – szczególnie w przypadku krajów afrykańskich. Ta inwestycja jest więc dla nas perspektywiczna zarówno pod kątem rynku krajowego, jak i zagranicznego – dodaje Prezes Sapiński.

Oddział w Świeciu dołączył do Grupy Mlekovita w połowie 2018 r. i od tamtej pory pod okiem centrali regularnie pracuje nad rozwojem. Inwestycje w zakładzie Mlekovity w Świeciu należą do największych w tym mieście. Dzięki temu nawet w czasie pandemii w zakładzie zatrudnienie jest stabilne i można planować wprowadzanie kolejnych innowacji i nowości, biorąc pod uwagę także szerokie możliwości eksportowe. Zakład w Świeciu przez 1,5 roku funkcjonowania pod szyldem Mlekovity przeszedł transformację, m.in. po włączeniu w struktury grupy część „lokalnych” produktów została utrzymana (masło, śmietanki czy serek homogenizowany), zyskując nową szatę graficzną. Dzięki temu nowy oddział mógł zostać włączony w szerszą strategię firmy – specjalizacji produkcji poszczególnych zakładów grupy. W Świeciu specjalizacja podążyła w kierunku twarogów w różnych opcjach oraz produktów pakowanych w tubki. Dlatego poza wspomnianą linią do produkcji i pakowania w tuby w ostatnim czasie w zakładzie zainwestowano także w nową linię do próżniowego pakowania twarogu, dzięki której produkowany jest Twaróg Wiejski 1 kg, oraz zainstalowano maszynę do formowania twarogu w kostki, na której w najbliższych dniach ruszy produkcja twarogu chudego, tłustego i półtłustego 200 g. Pozwala to znacząco zwiększyć całkowity wolumen produkcji twarogów pod marką Mlekovita.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (12)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Maden 12 miesiąc temu

  Niesamowity rozwój i to w naprawdę nie tak długim czasie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefan 11 miesiąc temu

  hmm to wcześniej nie mieli wśród swoich produktów twarogów??? ciekaw jestem w takim razie ich smaku, chętnie spróbuję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria 10 miesiąc temu

  Nawet nie wiedziałam, że udało im się wprowadzić tyle nowości w ubiegłym roku :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Laura 9 miesiąc temu

  smakowicie wygląda ta śmietanka na zdjęciu artykułu :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gienek 8 miesiąc temu

  Można się śmiać z Podlasiaków, ale pokażcie takie wyniki, jak ma Nasz Prezes warszawskie cwaniaczki, no pokażcie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hoto 7 miesiąc temu

  Ta linia produkcyjna już ruszyła, czy to dopiero plany na przyszłość?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Balbinka 6 miesiąc temu

  o kajmak w tubie na pewno będzie się nakładał dużo wygodniej ;) czekam na to

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bronek 5 miesiąc temu

  Który to będzie ich już zakład?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chika 4 miesiąc temu

  Gratulacje rozwoju

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Diana 3 miesiąc temu

  no z tym podnoszeniem poprzeczki to święta racja, ciągle się coś słyszy o jakiś zmianach, nowych pomysłach, rozbudowach itp

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Big 2 miesiąc temu

  o szczerze mówiąc to nie słyszałem o tym zakładzie, ani nawet o Świeciu :D ciekawe info

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iks 1 miesiąc temu

  dobrze, że będą się rozbudowywać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony