REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

13 września 2019, 16:35

(fot. Pixabay)

Handel detaliczny w sklepach stacjonarnych kurczy się coraz bardziej na rzecz zakupów internetowych. To oznacza wiele zwolnień. W Wielkiej Brytanii, w zdecydowanej większości pracę tracą kobiety – informuje serwis rp.pl.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez brytyjską organizację Royal Society of Arts wynika, że to kobiety ucierpiały najbardziej na masowej fali zwolnień, która dotknęła pogrążone w kryzysie sklepy tradycyjne, coraz mocniej wygryzane przez internet. Wyniki badania pokazały, że z 108 tys. miejsc pracy zlikwidowanych w latach 2011-2018 przez e-handel i automatyzację aż 70 proc. przypadało kobietom.

Mężczyźni z kolei częściej otrzymywali nowe stanowiska, które stworzył e-handel, w szczególności w magazynach i łańcuchach dystrybucji. W sumie zmiany w handlu detalicznym w ciągu ostatnich 7 lat stworzyły na Wyspach 40 tys. nowych miejsc pracy, z czego trzy czwarte zajęli mężczyźni.

„Nasze badanie pokazuje, że ból ekonomiczny spowodowany spadkiem handlu detalicznego w tradycyjnych sklepach nie jest odczuwalny po równo” – skomentował jeden z autorów badania Fabian Wallace-Stephens, cytuje serwis rp.pl powołując się na BBC.

„Szczególnie mocno ucierpiały kobiety, ponieważ nowe miejsca pracy koncentrują sią głównie wokół zadań zwykle wykonywanych przez mężczyzn, takich jak dostawy” – dodał.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony