REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Polacy coraz chętniej wybierają marki własne

Polacy coraz chętniej wybierają marki własne (fot. Łukasz Rawa, wiadomoscihandlowe.pl)

Dzięki dominującej pozycji sklepów dyskontowych marki własne odpowiadają już za jedną piątą sprzedaży żywności. Przodują zwłaszcza w kategorii nabiału – podaje „Puls Biznesu”.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Producenci żywności coraz chętniej wytwarzają artykuły na zlecenie sieci handlowych i pakują je w opakowania z markami należącymi do dyskontów czy marketów. W „Pulsie Biznesu” czytamy, że marki własne w niektórych krajach europejskich odpowiadają nawet za połowę sprzedaży artykułów FMCG.

W Polsce to znacznie mniej, ale sprzedaż z roku na rok rośnie. „Puls Biznesu” wskazuje, że silna pozycja marek własnych zwróciła już nawet uwagę polityków, a rząd występował z postulatem ustawowego uregulowania skali ich produkcji.

Według udostępnionych „Pulsowi Biznesu” danych Nielsena, w ubiegłym roku Polacy wydali na produkty pod markami własnymi w kategorii produktów spożywczych 30,56 mld zł, czyli o 3,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Według ostatnich danych w ciągu 12 miesięcy do końca maja br. sprzedaż sięgnęła 31,2 mld zł i była wyższa r/r o 5,2 proc. Oznacza to, że marki własne odpowiadają za nieco ponad 20 proc. wartości sprzedaży FMGC w Polsce – informuje „Puls Biznesu”

Ze względu na to, że są zazwyczaj tańsze od konkurencyjnych produktów, ich udział w wolumenie sprzedaży jest wyraźnie wyższy i według ostatnich danych Nielsena, zebranych na zlecenie zrzeszającego europejskich producentów marek własnych stowarzyszenia PLMA, wynosi 30 proc. 

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony