REKLAMASUPPORT MEDIA - EUROCASH - Baner główny (maj -czerwiec )
Nowa fabryka Modern-Expo Group w Witebsku

Nowa fabryka Modern-Expo Group w Witebsku (mat. prasowe)

Modern-Expo Group, wiodący producent oraz dostawca wyposażenia handlowego w Europie, otworzył na Białorusi nową fabrykę. Wywodzący się z Lublina koncern będzie produkować w Witebsku m.in. regały dla supermarketów oraz boksy kasowe. To już trzeci zakład produkcyjny Modern-Expo Group. Dwie fabryki działają
z powodzeniem na Ukrainie. Jeszcze w tym roku firma otworzy fabrykę w Polsce, w strefie ekonomicznej w Lublinie.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Modern-Expo powstał w Lublinie w 1993 r. W ciągu kilkunastu lat zdobył pozycję lidera w swojej branży na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, produkując wyposażenie sklepowe dla największych światowych firm, m.in. PepsiCo, Nestle S.A., British American Tobacco, Gazprom, Groupe Auchan, Rewe Group, Carrefour oraz McDonald’s. W Polsce Modern-Expo jest największym producentem i dostawcą wyposażenia dla sieci sklepów Żabka. Koncern posiada fabryki w Łucku i Dniepropietrowsku (Ukraina). Otwarcie kolejnego zakładu produkcyjnego na Białorusi to wynik dynamicznej ekspansji firmy na rynkach wschodnich, w szczególności rosyjskim.

– Naszym największym odbiorcą jest obecnie Rosja, gdzie dla wielu sieci handlowych jesteśmy głównym dostawcą. W odpowiedzi na potrzeby oraz oczekiwania naszych klientów zawsze staramy się, aby nasze zakłady produkcyjne były zlokalizowane blisko nich m.in. ze względów logistycznych i organizacyjnych. Po wielu analizach uznaliśmy, że ulokowanie naszej kolejnej fabryki na Białorusi, będzie dla nas i naszych klientów najkorzystniejsze – mówi Bogdan Łukasik, przewodniczący Rady Nadzorczej Modern-Expo Group.

W powstanie nowego zakładu na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Witebsku o łącznej powierzchni produkcyjnej 22 tys. mkw firma zainwestowała do tej pory ponad 8 milionów euro, a w ciągu kilku lat planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne nawet do 30 milionów euro. Fabryka wyposażona jest w nowoczesny park maszynowy. Aktualnie w nowo otwartej fabryce w strefie ekonomicznej w Witebsku pracuje 200 osób, ale w kolejnych latach firma zakłada wzrost zatrudnienia nawet do 1000 osób.

– Modern-Expo dostarcza swoje produkty do 60 krajów na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat firma otworzyła swoje oddziały w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie oraz Dubaju. Rynek wschodni wciąż ma dla nas bardzo duże znaczenie, chociaż stale rozwijamy naszą działalność również w innych krajach Europy i świata. Naszym celem jest zostanie globalnym dostawcą wyposażenia dla branży retail. – podkreśla Anatolii Khodziuk, prezes polskiej spółki Modern-Expo Group.

W marcu b.r. Modern-Expo, dzięki swojej niemieckiej spółce, rozpoczął współpracę, z międzynarodowym koncernem Schweitzer, światowym liderem w opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych konceptów w dziedzinie retail. Dzięki temu połączeniu Modern-Expo ma szansę uzyskać wiodącą pozycję i rozwinąć sprzedaż na jednym z największych wyposażeniowych rynków w Europie, obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony