REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Grupa Morele i Grupa Pigu wchodzą w skład nowego holdingu, w którym spółka MCI – dotychczasowy właściciel obu firm - będzie posiadać ponad 50 proc. udziałów. Celem konsolidacji jest wzmocnienie potencjału rozwojowego nowego podmiotu poprzez uzyskanie licznych synergii operacyjnych. Holding będzie platformą do konsolidacji innych podmiotów w regionie; jego celem jest osiągnięcie poziomu 1 mld euro przychodów w ciągu najbliższych 5 lat. Holding pozyskał 56 mln zł finansowania na dalszy rozwój.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Maciej Kowalski, partner w Grupie MCI

Maciej Kowalski, partner w Grupie MCI (materiały prasowe)

Morele i Pigu – spółki portfelowe funduszu MCI.TechVentures, wejdą w skład nowo powstającego holdingu. Obie spółki są liderami rynku e-commerce w krajach macierzystych – Morele w Polsce w segmencie elektroniki, Pigu w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia). Fuzja jest realizacją zapowiedzi Funduszu, który na pewnym etapie rozwoju obu spółek ogłosił zamiar połączenia ich potencjałów i stworzenia platformy do dalszej konsolidacji rynku e-commerce w regionie. W nowopowstałym holdingu MCI będzie posiadać ponad 50 proc. udziałów.

- Obie spółki notują bardzo dynamiczne wzrosty zarówno w zakresie przychodów, jak również oferowanych produktów. Dzięki skutecznej strategii zdobyły pozycje podmiotów wiodących w krajach, z których się wywodzą. Mają potencjał nie tylko rozwijać się organicznie, ale również z sukcesami konsolidować rynek. Naszym zamiarem jest, by składający się z udziałów obu spółek holding, stał się w niedalekiej przyszłości platformą do konsolidacji innych podmiotów w regionie – powiedział Maciej Kowalski, partner w Grupie MCI.

Przedstawiciele Morele i Pigu oczekują, że wspólny podmiot skorzysta na synergiach w obszarze ujednolicenia rozwiązań technologicznych, powiększonej oferty dla klientów oraz logistyki i marketingu. Obie spółki będą wspólnie doskonalić platformę, która uzyska funkcjonalność jednego z najbardziej zaawansowanych marketplace’ów na rynku.

Pomimo powstanie holdingu, obie spółki zachowają odrębną tożsamość korporacyjną i nadal funkcjonować będą na swoich rynkach docelowych pod obecnymi brandami i obecnymi zarządami. Dodatkowo, zarząd holdingiem oraz rynkiem polskim został powierzony Michałowi Pawlikowi, dotychczasowemu prezesowi oraz założycielowi Morele.net, a wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za kraje bałtyckie zostanie Dainius Liulys - dotychczasowy prezes i współzałożyciel Pigu.

O Morele.net to lider polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji IT/consumer electronics. Spółka powstała w 2000 r., od początku jest zarządzana przez dwóch założycieli. Ich fi­lozofią było stworzenie miejsca przyjaznych dla klienta i prostych zakupów elektroniki użytko­wej. Morele.net posiadają silną pozycję rynko­wą, którą osiągnęły dzięki efektywnej strategii i kompetentnemu zespołowi zarządzającemu. Obecnie z ofertą zawierającą ponad 1 mln produktów (SKU) jest największym sklepem elektro (online-only) w Polsce.

Spółka Pigu.lt to lider segmentu e-commerce, założony w 2007 r. Początkowo funkcjonował na rynku litewskim, w 2011 r. rozszerzył swój zasięg o Łotwę (jako 220.lv), od 2014 r. rozwija się dynamicznie w Estonii (jako www.kaup24.ee). Asortyment sklepu obejmuje segmenty: elektroniczny, sprzęt AGD, artykuły meblowe i wystroju wnętrz, branży modowej, kosmetyków, artykuły dziecięce, czy sportowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony