REKLAMAKongres Rynku FMCG 2019 - Baner Główny (maj 2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

27 listopada 2018, 13:53

Jack Ma, najbogatszy komunista świata

Jack Ma, najbogatszy komunista świata (mat. prasowe Alibaba Group)

Jak ujawnił niedawno dziennik People's Daily, oficjalny organ Komunistycznej Partii Chin, do tej największej partii świata, liczącej blisko 90-mln członków, należy m.in. Jack Ma, twórca chińskiego giganta technologicznego Alibaba. Ma jest najbogatszym Chińczykiem i zarazem najbogatszym komunistą świata – relacjonuje serwis Yahoo za AFP.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Jack Ma zawsze deklarował, że woli się trzymać z dala od polityki, dlatego jego członkostwo w KPCh nie było dotąd powszechnie znanym faktem. Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki artykułowi w oficjalnej tubie propagandowej chińskiej partii komunistycznej People's Daily.

Tekst poświęcony jest członkom partii, którzy w szczególny sposób przyczynili się do niebywałego rozwoju gospodarczego Państwa Środka, a przede wszystkim do wdrażania globalnego programu budowy infrastruktury handlowej, znanego pod nazwą Inicjatywa Pasa i Szlaku, nazywanego także Nowym Jedwabnym Szlakiem. Wśród zasłużonych wymieniony został na poczesnym miejscu Jack Ma, twórca Alibaby i najbogatszy Chińczyk, którego chiński organ honoruje jako „wyróżniającego się budowniczego chińskiego socjalizmu” – relacjonuje portal Yahoo.

Serwis zwraca uwagę, że w przeszłości Jack Ma wielokrotnie dystansował się od polityki. Podczas World Economic Forum w Davos w 2007 r. powiedział, że „jego filozofia to kochać rząd, ale nigdy nie zawierać związku małżeńskiego”. W ostatnich latach I Sekretarz KPCh Xi Jinping umacnia jednak swoją pozycję współczesnego Mao Zedonga i systematycznie zwiększa supremację partii komunistycznej we wszystkich aspektach życia społeczno-gospodarczego Chin. W tej sytuacji Jack Ma najwyraźniej zdecydował się na „małżeństwo z rozsądku”.

Warto przypomnieć, że chińscy komuniści wstępujący w szeregi KPCh unoszą w górę zaciśniętą pięść i uroczyście przysięgają „być lojalnym członkiem partii, aktywnie pracować, całe życie walczyć dla sprawy komunizmu, zawsze być gotowym do poświęcenia wszystkiego dla partii i dla ludu, nigdy nie zdradzić partii".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony