REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intemarche i mniej znanymi francuskimi hard dyskontami Netto, przedłużyła współpracę z francuską organizacją hodowców bydła mlecznego APBO, w kwestii organicznej produkcji mleka i przetworów.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Detalista drugi rok z rzędu przedłużył porozumienie z hodowcami na rzecz pełnej przejrzystości pomiędzy hodowcami, producentami i dystrybutorami nabiału. Strony porozumienia chcą w ten sposób wypracować model uczciwej, trwałej i odpowiedzialnej współpracy uczestników łańcucha dostaw nabiału.

Hodowcy zrzeszeni w APBO zobowiązują się do tego, by 95 proc. zwierząt z ich hodowli miało dostęp do pastwisk, a 100 proc. było karmionych paszą bez GMO – zawartość GMO ma być niższa niż 0,9 proc. W zamian detaliści oferują im gwarantowane ceny zakupu. W 2020 r. hodowcy uzyskają minimalną cenę 371 euro za 1000 litrów mleka.

Sieci Intermarche i Netto zorganizują trwającą od 31 marca do 12 kwietnia promocję produktów marki "Margot Forming". Przychody ze sprzedaży zostaną przekazane tym hodowcom z APBO, którzy przestawili się na produkcję organiczną.

- Jest sprawą kluczową, by marki takie jak Intermarche wspierały inicjatywy producentów, którzy decydują się na podejście organiczne, oferując im przejrzyste i opłacalne ceny zakupu mleka. Wspólnie pracujemy nad nowymi relacjami pomiędzy przemysłem, handlem i producentami rolnymi, zmieniając nasze praktyki negocjacyjne – powiedział Thierry Cotillard, prezydent Intermarché i Netto.

Francuskie Netto to sieć twardych dyskontów, które mają w ofercie ok. 4,5 tys. SKU, z czego 85 proc. to marka własna. Sieć powstała w 2001 r. i liczy obecnie niespełna 300 placówek.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony