REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)

(fot. Pixabay CC0)

Po raz pierwszy w historii w skali globalnej zmniejszyła się liczba bankomatów. Nastąpiło odwrócenie trendu, które może wskazywać na trwały spadek zapotrzebowania na gotówkę – informuje serwis Bankier.pl.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Według szacunków firmy badawczej RBR, w 2017 r. globalna sieć bankomatów liczyła 3,28 mln urządzeń i po raz pierwszy w historii zaczęła się kurczyć. Do 2023 r. liczba tych maszyn ma spaść do 3,23 mln. Będzie ich wciąż przybywać w krajach rozwijających się, ale ich liczba będzie spadać m.in. w Europie i Chinach – czytamy w serwisie Bankier.pl.

Za niewielki, ale symboliczny spadek liczby zainstalowanych na świecie bankomatów odpowiadają głównie Chiny, gdzie zainstalowana jest aż jedna czwarta wszystkich maszyn. W 2017 r. operatorzy zlikwidowali tam 20 tys. urządzeń. Kolejnych będzie ubywać, ponieważ w Państwie Środka szybko rośnie popularność płatności mobilnych.

Bankomatów ubywa także w Europie Zachodniej, co jest związane z kurczącą się siecią placówek bankowych.

Poza Chinami, do 2023 r. bankomatów wciąż będzie przybywać, głównie w regionach słabiej rozwiniętych gospodarczo. Ich liczba wzrośnie z 2,5 do 2,7 mln.

Czytaj więcej na bankier.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony