REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Pixabay.com)

Za nieosiągnięcie 50 proc. poziomu recyklingu w przyszłym roku gminy płacić będą wysokie kary. Jak wyliczył Paweł Głuszyński z Towarzystwa na rzecz Ziemi, w 16 największych miastach suma kar wyniesie ponad 211 mln zł.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Warszawa – 60 mln, Wrocław- 22 mln, Kraków – 20 mln zł. Takie kary zapłacą trzy miasta, które mają z segregacją odpadów największy problem, jeśli nie osiągną w przyszłym roku 50 proc. recyklingu odpadów.

Niestety przy obecnym tempie radzenia sobie z problemem odpadów widać, że kary dla polskich miast będą nieuniknione. Do tej pory przetwarzamy nie więcej niż 30 proc. odpadów, a każda tona odpadów, której samorządy nie przekażą do recyklingu będzie kosztować budżet 270 zł. W praktyce za złą organizację zbiórki selektywnej zapłacą mieszkańcy.

Dotychczasowe tempo wzrostu poziomu recyklingu wynosi ok. 2,2 proc. rocznie. Choć Polacy deklarują, że segregują śmieci, wciąż wiele odpadów wpada do jednego kontenera, a gminy nie radzą sobie z ich przetwarzaniem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony