REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)
Na zdj. Swipbox Infinity, najnowsza generacja automatów paczkowych

Na zdj. Swipbox Infinity, najnowsza generacja automatów paczkowych (fot. Swipbox)

Bez ekranu, bez podpięcia do prądu, z możliwością instalacji niemalże wszędzie - tym będą się cechowały nowe automaty do odbioru paczek Infinity, których testy rozpoczęła firma Swipbox. Pilotaż rozwiązania trwa w Danii, a na jesieni pierwsze maszyny nowej generacji staną w Warszawie.

REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

Firma Swipbox, obecna w Polsce niemal od półtora roku, stara się zagrozić dominującemu na rynku InPostowi oraz jego paczkomatom. Swipbox uruchomił już 150 własnych automatów w sklepach sieci Biedronka oraz Carrefour. Spółka podpisała także kontrakt z DHL-em i z Pocztą Polską. Współpraca z państwowym operatorem do końca października br. obejmować będzie 200 automatów - częściowo ulokowanych w Biedronkach, a częściowo w placówkach własnych PP. Dla porównania, działający na tym rynku od 10 lat InPost ma już w Polsce 4800 paczkomatów.

Różnica w modelu działania maszyn obu firm jak dotąd dotyczyła głównie... lokalizacji urządzeń. InPost swoje paczkomaty stawiał na zewnątrz - przy sklepach, osiedlach mieszkaniowych itp. - podczas gdy maszyny Swipboxu instalowane były wewnątrz placówek takich jak sklepy. Oznaczało to 24-godzinny dostęp do urządzeń InPostu, za to ograniczenie dostępności maszyn paczkowych Swipboxu do godzin otwarcia sklepów czy placówek pocztowych.

Teraz jednak Swipbox modyfikuje swoją strategię i wprowadza na rynek nowe urządzenie do odbioru paczek o nazwie Infinity, dostosowane do instalacji nie tylko wewnątrz obiektów, jak również na zewnątrz. - Rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby móc szybko i w prosty sposób stworzyć gęstą sieć automatów odbiorczych. Instalacje są umieszczane na dedykowanej podstawie, przystosowanej do rodzaju podłoża - podkreśla firma.

Co ciekawe, urządzenia nowej generacji nie będą wymagały nawet podpięcia do prądu. Maszyny korzystać będą z baterii, które - jak zapewnia producent - pozwolą automatom działać 10 lat. Firma usunęła z maszyn także ekran, uznając, że do obsługi urządzenia przez klienta w zupełności wystarczy smartfon wyposażony w możliwość korzystania z technologii bluetooth (czyli każdy bądź praktycznie każdy smartfon).

– W pilotażowej fazie projektu analizujemy dane z funkcjonowania sieci. Koncept zakłada implementację 10 tysięcy urządzeń oddalonych od siebie o 350 metrów, aby maksymalnie zwiększyć wygodę dostępu do sieci. Montaż automatów jest tak prosty, że w jednym z miast 40 z nich zostało zainstalowanych w ciągu jednego dnia – mówi Michał Czechowski, prezes zarządu SwipBox Polska. Jak zapewnia szef polskiego oddziału firmy, uniezależnienie maszyn od dostępu do sieci elektrycznej pozwoliło zmniejszyć koszty produkcji oraz utrzymania urządzeń.

W czwartym kwartale 2019 r. trwające już testy nowych maszyn w Danii (projekt o nazwie Nearboks, co oznacza "skrytki po sąsiedzku") poszerzone zostaną na Polskę. Pierwsze udoskonalone urządzenia staną w Warszawie i będą instalowane np. na parkingach, czy przy chodnikach, ale także w biurowcach czy sklepach. - Planujemy gęste rozmieszczenie naszych punktów - zapowiada Michał Czechowski.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lenio 1 7 miesięcy temu

  Firma InPost ma 6000 paczkomatów - moglibyście sprawdzić dane przed publikacją tekstu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony