REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (15-28.04.2019)

Nawet o 20 proc. mogą wzrosnąć ceny trzody chlewnej w skupach. Dla klientów w ciągu najbliższych tygodni będą również jaja, ale w tym przypadku ceny powrócą do tych z marca już po świętach - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień 2019)

Mocny wzrost cen wieprzowiny to przede wszystkim efekt załamania produkcji w Chinach, a także spadającej liczebności stad w Europie. Najwięksi producenci, tacy jak Niemcy, Hiszpania czy Dania mogą zająć miejsce Chin w globalnym eksporcie, ale z kolei polscy producenci skorzystają na zwiększonym popycie w Unii Europejskiej.

Dlatego, zdaniem ekspertów, ceny trzody chlewnej do końca kwietnia mogą wzrosnąć o prawie 14 proc. Trend ten utrzyma się w kolejnych miesiącach - do końca czerwca w porównaniu do marca br. ceny wzrosną o 21 proc.

Inne surowce w najbliższych tygodniach będą tanieć (oprócz jaj i bydła). Do końca kwietnia najbardziej spadną ceny pszenicy i mleka (o ponad 3 proc.).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tomasz 1 4 dni temu

  Ceny mięs drobnych od lutego wzrost 40-100% Elementów 20-40%

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony