REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

(Pixabay.com)

Ministerstwo Środowiska chce wprowadzić kaucje na butelki, jednak nie wiadomo, ile będzie kosztował ekologiczny system. Raport firmy Deloitte wskazuje, że tylko postawienie automatów do recyklingu pochłonąć może 9 mld zł.

REKLAMA

Jak zauważa serwis money.pl, z wyliczeniami ekspertów nie zgadzają się organizacje non-profit oraz część przedstawicieli biznesu. Uważają oni, że na obecnym etapie oszacowanie kosztów wprowadzenia nowego systemu jest trudne. Głównym problemem jest to, że nie wiadomo nawet, jaki system radzenia sobie z odpadami przyjmie Polska.

Być może ministerstwo oprze się na modelu estońskim, gdzie do recyklingu zaangażowano branżę handlową, która przyznaje klientom kupon na zakupy za każdy zwrot butelki. W Warszawie, w trakcie dwóch miesięcy funkcjonowania recyklomatów, mieszkańcy wrzucili do nich ok. 63 tys. opakowań. W zamian otrzymywali m.in. zniżki na bilety do sieci kin Multikino, na wejściówki do teatrów Dramatycznego i Capitolu, a także kupony na kawę w sieci Costa Coffee.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony