REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.
zakupy

zakupy (fot. Pixabay CC0)

Aż 80 proc. firm korzystający z programów wsparcia sprzedaży wykorzystuje w tym celu nagrody rzeczowe - wynika z badania wykonanego na zlecenie firmy Edenred. Eksperci zwracają uwagę, że to spore wyzwanie logistyczne.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Badanie przeprowadzone pośród szefów działów sprzedaży pokazuje, że programy lojalnościowe maja za zadanie przede wszystkim zwiększenie sprzedaży i udziałów rynkowych (97 proc. wskazań), zwiększenie i utrzymanie motywacji klientów (84 proc.) oraz promocja produktów i usług (83 proc.). Eksperci Edenred podkreślają, że jednym motywów wdrażania programów lojalnościowych jest także chęć wybrnięcia z różnego rodzaju sytuacji kryzysowych.

Z danych, które dostarcza Edenred wynika, że w zdecydowanej większości programy wsparcia sprzedaży opierają się o nagrody rzeczowe. Na drugim miejscu plasują się karty przedpłacone. Przedstawiciele firmy przekonują, że udział programów opierających się na kartach przedpłaconych zwiększa się, ze względu na swoją elastyczność i możliwość natychmiastowego wręczenia nagrody.

Z kolei w przypadku nagród rzeczowych sporą rolę odgrywa logistyka. Wyzwaniem jest tutaj zarówno dostarczenie nagród do sklepów, jak również dostępność. Podkreślają, że w najbliższych latach zwiększy się zapotrzebowanie na bardziej elastyczne i innowacyjne programy wsparcia sprzedaży.

Źródło: Edenred Polska

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony