REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(fot. Pixabay CC0)

W najnowszym pakiecie restrykcji sanitarno-epidemiologicznych, ogłoszonym dzisiaj przez rząd, jest wymóg, by sklepy detaliczne zapewniły klientom rękawiczki jednorazowe lub środki dezynfekcyjne. Zdaniem Macieja Ptaszyńskiego z Polskiej Izby Handlu problem w tym, że w tej chwili niesłychanie trudno zdobyć środki ochrony osobistej – relacjonuje serwis money.pl.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Wiceprezes zarządu Polskiej Izby Handlu, Maciej Ptaszyński, przekonuje w rozmowie z serwisem money.pl, że najnowszy wymóg, narzucony przez rząd sieciom handlowym, jest w pełni zrozumiały, jednak trudny do spełnienia, ponieważ środki do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe są obecnie trudno dostępne.

Problemem są także koszty. PIH zwracało się do rządu już 17 marca, postulując obniżenie cen i stawki VAT na środki dezynfekcyjne. Dotychczas postulat ten nie został spełniony.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~MR 5 miesiąc temu

  Do DrobnySklepikarz: tak powinno być. Ale wyjaśniającym nie jest kolega z podwórka lecz jeżeli jest to na (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum), to ma to nieformalne cechy interpretacji ogólnej. I jak ktoś mówi, że czarne jest szare to droga do wyjaśnienia tylko przez sąd administracyjny (po epidemii). Tym razem sprawa się wyjaśniła - strona rządowa przeczytała co napisała w rozporządzeniu i tekst został zmieniony (na lub).

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Trzeba zapewnić albo środki dezynfekcji albo rękawiczki. Jeśli ktoś potrzebuje znalazłem w dobrych cenach rękawiczki: (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DrobnySklepikarz 3 miesiąc temu

  ~MR: Dlatego oprócz czytania "wyjaśnień", lepiej samemu przeczytać Rozporządzenie rady Ministrów z 31 marca 2020. Tam jest czarno na białym, że jest alternatywa "LUB" jak wspomniał Jack. A "wyjaśnienia" ... to jakby ci kolega z osiedla wyjaśniał bo słyszał coś w radiu... Liczy się oficjalny dokument a nie beznadziejne jego "wyjaśnienie".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MR 2 miesiąc temuocena: 0% 

  W "wyjaśnieniach" już nie ma alternatywy: Miejsca pracy – dodatkowe zabezpieczenia dla pracowników (od 2.04.2020 r.) Pracodawcy będą musieli zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim pracownikom. I tak: stanowiska pracy poszczególnych osób muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra. pracownicy mają obowiązek używania rękawiczek, a także mieć dostęp do płynów dezynfekujących. Ważne! Pracodawca musi zapewnić te środki bezpieczeństwa od czwartku, 2 kwietnia 2020 roku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jack 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Lub. Rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk!! Inaczej alternatywa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony