REKLAMAJACOBS - ŚWIĘTA - Baner Główny (18.11 - 01.12.2019)
Źródło: Flickr

Źródło: Flickr (Gage Skidmore)

Ponad 660 firm – sieci detaliczne, producenci i firmy technologiczne – ostrzegło wczoraj prezydenta Donalda Trumpa, że podwyższanie cła na towary z Chin szkodzi amerykańskiej gospodarce, spowoduje utratę miejsc pracy i dotknie milionów konsumentów.

REKLAMAPurella - SuperHerbs - Belka w artykułach (15-30.11.2019)

Administracja Donalda Trumpa podwyższyła niedawno z 10 do 25 proc. cła na towary importowane z Chin o wartości 200 mld USD. Prezydent grozi ponadto kolejnymi podwyżkami, tym razem na import o wartości 300 mld dolarów.

Poczynania amerykańskiej administracji wzbudziły ogromny niepokój środowisk biznesowych. Ponad 660 firm i organizacji, w tym największe amerykańskie sieci detaliczne – Walmart, Target i Costco – podpisały list do Donalda Trumpa, w którym apelują, by zakończył wojny celne z Chinami.

„Wiemy z pierwszej ręki, że dodatkowe cła będą miały znaczący i długofalowy negatywny wpływ na amerykańskie firmy, farmerów, rodziny i na całą gospodarkę Stanów Zjednoczonych (…). Cła i podatki są płacone bezpośrednio przez firmy amerykańskie, w tym niżej podpisane – a nie przez Chiny. Wprowadzone już i planowane podwyżki ceł spowodują utratę ponad 2 milionów miejsc pracy Amerykanów, przeciętna rodzina poniesie dodatkowe koszty w wysokości ponad 2000 dolarów, a PKB Stanów Zjednoczonych zmniejszy się o 1 proc.” – apelują amerykańscy przedsiębiorcy.

List został wysłany w ramach narodowej kampanii Tariffs Hurt the Heartland, którą wspiera ponad 150 różnych zrzeszeń biznesowych, reprezentujących amerykański sektor rolny, przemysłowy, handlowy i technologiczny.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~HK 1 5 miesięcy temu

  Czy coś im się nie pomyliło? Cła od zawsze były sposobem na ochronę własnej gospodarki. Ale może coś się zmieniło. Natomiast na pewno spadną zyski tych, którzy sprowadzają (produkują) swój towar z Chin, przy okazji budując ich potęgę gospodarczą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony