REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

8 października 2019, 16:34

Choć lagery muszą się ostatnio zmagać z silną konkurencją piw specjalnych spod znaku piwnej rewolucji, Anheuser-Busch InBev właśnie teraz zdecydował się uruchomić w Polsce własną dystrybucję piwa Bud. 

  

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Bud był już dostępny w Polsce, ale jego dystrybucja odbywała się na niewielką skalę. Teraz się to zmieni, bo za marką stoi największy producent piwa na świecie Anheuser-Busch InBev. – Mamy świadomość, że polski rynek jest bardzo konkurencyjny, a rozpoznawalność marki duża, podobnie jak popyt na Buda. To właściwy moment, by wprowadzić nasz ceniony lager z segmentu easy drink –  mówi Bart Goense, zarządzający marką Bud w Polsce. 

W 2018 roku przychody osiągane przez markę Bud wzrosły o 5,3%. Anheuser-Busch InBev to spółka z siedzibą w Leuven w Belgii. W liczącym ponad 500 marek portfolio firmy znajdują się piwa o zasięgu globalnym, jak Budweiser, Corona oraz Stella Artois. Znaleźć w nim można również marki wielonarodowe, jak Beck's, Castle, Castle Lite, Hoegaarde oraz Leffe, a także piwa lokalne, jak Aguila, Antarctica, Bud Light, Brahma, Cass, Cristal, Harbin, Jupiler, Michelob Ultra, Modelo Especial, Quilmes, Victoria, Sedrin oraz Skol. Firma zatrudnia 175 000 pracowników w prawie 50 krajach na całym świecie. Przychody holdingu AB InBev za rok 2018 wyniosły 54,6 mld dolarów (nie licząc przychodów osiągniętych przez joint ventures oraz spółki powiązane). 

Piwo Bud to amerykański lager o rześkim smaku. Warzony ze słodu jęczmiennego przy użyciu mieszanki najwyższej jakości odmian chmielu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piw na świecie.

  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mark 4 4 miesiące temu

  Bud to nie piwo a chlapy piwopodobne!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Roberts 3 4 miesiące temu

  Artykuł jest niesolidny. Po pierwsze ab inbev w zeszłym roku wprowadził już ogólnopolsko akcję in out w biedronce -lipiec 2018 na Buda. Tylko się słabo sprzedał i nie było powtórki akcji. Połowa artykułu to dane z Wikipedii

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cactooos 2 4 miesiące temu

  (fragment komentarza usunięty przez moderatora) mnie już tacy piwosze-neofici, co to (fragment komentarza usunięty przez moderatora) całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych. Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje (fragment komentarza usunięty przez moderatora). Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie (fragment komentarza usunięty przez moderatora) harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy Łomża, co to przyjemnie obalić latem bez kontemplacji bukietu smakowego. Zaraz się zaczyna: - hurrr durrr co ty pijesz, koncernowe siki, (fragment komentarza usunięty przez moderatora) tekturo, za tyle samo mogłeś mieć ekokraftowy CIEMNY PRZENICZNY LAGER PILS PALONY JASNY PEŁNY z BROWARU KOCZKODAN, mmm, pacz jakie to dobre, wyliżem jeszcze butelke po wypicu!!!!!!! Nieważne, że 5 lat temu sami spuszczali się nad „perło export”, bo okazało się, że istnieje poniżej 4 zł coś nie (fragment komentarza usunięty przez moderatora)

  Edytowany: 4 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ToT 1 4 miesiące temu

  Kolejne koncernowe szczyny

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony