REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (24.02 - 01.03.2020)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

19 sierpnia 2019, 13:21

(fot. pixabay.com)

Z danych GUS wynika, że Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno i Warszawa to miasta, w których wynagrodzenia są najwyższe. Natomiast najniższe pensje są w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu – czytamy w serwisie businessinsider.com.pl.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

W Jastrzębiu-Zdroju przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wynosi 8 121 zł. Miasto ponownie znalazło się na czele miast na prawach powiatu, w których zarabia się najlepiej. Wynika to m.in. z tego, że mieści się tam Jastrzębska Spółka Węglowa, czyli jeden z największych pracodawców w kraju.

Businessinsider.com.pl podaje, że na drugim miejscu znalazła się Warszawa, w której statystyczne wynagrodzenie to 6 433 zł, co stanowi 133 proc. średniej krajowej. Trzecie miejsce, z kwotą średniego wynagrodzenia na poziomie 5 848 zł, czyli 121 proc. średniej krajowej, zajęło Jaworzno.

Z kolei najniższe średnie wynagrodzenie w grupie miast na prawach powiatu odnotowano w Grudziądzu. Przeciętna pensja w tym mieście to 3 743 zł, co stanowi 77 proc. średniej krajowej.

Więcej na businessinsider.com.pl
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony