REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Unsplash.com)

Od dziś wychodząc na ulice nie trzeba już zasłaniać ust i  nosa. Zniesione zostały także obostrzenia dotyczące liczby osób, które mogą na raz przebywać w sklepie. Klienci zapominają jednak, że nadal należy nosić maseczki w sklepach.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W tej kwestii nic się nie zmieniło: podczas zakupów należy zachować ostrożność i odległość od pozostałych klientów. W sklepach nadal musimy korzystać z maseczek i jednorazowych rękawiczek (alternatywa wobec tych drugich to dezynfekowanie rąk przy wejściu do sklepu). Jednak ciągłe zmiany nakazów i zakazów sprzyjają błędom. Do klientów dotarł główny przekaz: od dziś nie trzeba już nosić maseczek. A to nieprawda.

- Klienci przychodzą już bez masek, przestali tez korzystać z rękawiczek i płynu do dezynfekcji rąk, które im udostępniamy. A przecież na drzwiach i przy wejściu do sklepu wisi wyraźny komunikat, żeby z nich korzystać – mówi ekspedientka pracująca w osiedlowej Żabce.

Co gorsza, na prośby obsługi, żeby korzystać z rękawiczek, klienci reagują nerwowo i tłumaczą, że „przecież od dziś już nie trzeba”. – Nie mogę kłócić się z klientami, nie będę ich też wypraszać, tym bardziej, że często są po prostu chamscy i nie słuchają argumentów – dodaje sprzedawczyni. – Martwię się o zdrowie, ale nie wyobrażam sobie też konieczności zamykania sklepu, wysyłania nas na kwarantannę. Łatwiej założyć maseczkę, żeby w sklepach nie było jak w kopalniach – mówi.

W Biedronce niektórzy pracownicy pracują już bez maseczek, inni nadal z nich korzystają albo zasłaniają twarz przyłbicą. Większość klientów nie korzysta już z maseczek ani z jednorazowych rękawiczek dostępnych zaraz przy wejściu do sklepu. Twarz zasłaniają podczas zakupów głównie pojedynczy, starsi ludzie, choć jak tłumaczą eksperci – noszenie maseczek nie ustrzeże przed chorobą, przede wszystkim pomaga jej nie roznosić.

Jak tłumaczył ostatnio Robert Konieczny, architekt z pracowni KWK Promes, część galerii handlowych i dużych sklepów powinna mieć wymienione systemy wentylacji, które często bazują na zużytym powietrzu. - Ono może być niebezpieczne, bo kręci się w kółko, tak jak w kopalniach, które teraz położyły górników. Przecież to było do przewidzenia, że kiedy 60 osób zjeżdża szybem w dół i oddycha jednym powietrzem, to w obecnej sytuacji musi się stać coś niedobrego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~cycu 3 miesiąc temuocena: 50% 

  wszystkie się boją, zwłaszcza te, co TV oglądają!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Handlowiec z Wielkopolski 2 miesiąc temuocena: 67% 

  Nowe rozporządzenie mówi o tym, że klienci mają nosić rękawiczki lub dezynfekować ręce. Jest to istotna zmiana. W artykule jest mowa tylko o rękawiczkach. Warto uzupełnić tą informację.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hajer 1 miesiąc temuocena: 50% 

  Widzę pojęcie o kopalni jest, architekt, a ciemny jak pres tabaka

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony