REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)
Losowanie nagród w Narodowej Loterii Paragonowej, listopad 2015 r.

Losowanie nagród w Narodowej Loterii Paragonowej, listopad 2015 r. (screen, źródło: YouTube)

Ministerstwo Finansów zastanawia się nad zorganizowaniem po kilku latach przerwy Narodowej Loterii Paragonowej - donosi money.pl. Resort nie podjął jeszcze decyzji w tym zakresie, ale na poważnie rozważa ten pomysł, licząc na to, że loteria zniechęci nieuczciwych sprzedawców do wyjścia z szarej strefy.

REKLAMA

Narodowa Loteria Paragonowa trwała od października 2015 r. do końca marca 2017 r. Była to akcja edukacyjna, poprzez którą Ministerstwo Finansów chciało uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym i pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji. - Pamiętanie o paragonie na zakupach, w restauracji, u fryzjera czy mechanika przynosi korzyści nie tylko konsumentom, ale poprawia funkcjonowanie kraju - tłumaczył resort.

Przez półtora roku trwania Narodowej Loterii Paragonowej w systemie zarejestrowano ponad 137 mln paragonów, w tym blisko 3,5 miliona z branż dodatkowo premiowanych (takich jak działalność restauracyjna, fryzjerstwo, taksówkarstwo, czy prywatna praktyka lekarska i dentystyczna). Aby wziąć udział w loterii, wystarczyło zakupić towar lub usługę za minimum 10 zł brutto, a następnie zgłosić przez internet swój paragon. W konkursie można było powalczyć m.in. o samochody i laptopy. Losowanie nagród transmitowane było m.in. przez telewizję publiczną.

- W 2014 roku jedynie 7 proc. respondentów przyznawało, że zawsze prosi o paragon przy zakupie towaru w sytuacji gdy go nie otrzymywało, podczas gdy już dwa lata później, w 2016 r. odsetek ten wzrósł do 34 proc. (niemal 5 razy); zatem przed rozpoczęciem loterii był to zaledwie co 14 respondent, zaś już w 2016 roku, po ponad roku od uruchomienia kampanii, taką postawę miał co 3 pytany - podaje Ministerstwo Finansów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jaxob 1 4 miesiące temuocena: 50% 

  Pisowcy powinni się wstydzić, że chcą uczyć innych Polaków uczciwości - niech sami najpierw przestaną kłamać, mataczyć i oszukiwać. Od 30 lat nie było takiej zakłamanej i pełnej obłudy i hipokryzji partii jak pis.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony