REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020
 

17 lipca 2019, 14:15

(fot. pixabay.com)

Nawet 800 tys. zł dofinansowania kosztów wprowadzenia swoich produktów i usług na nowe rynki mogą otrzymać polscy przedsiębiorcy. Ruszyła ostatnia runda tegorocznego konkursu „Internacjonalizacja MŚP”.

REKLAMA

Przedsiębiorcy z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego mogą otrzymać nawet 800 tys. zł dofinansowania kosztów wprowadzenia swoich produktów i usług na nowe rynki. Mają na to czas do 3 września – podała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konkurs skierowany jest do mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw działających w województwach makroregionu Polski Wschodniej, które posiadają produkt lub produkty o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.

Co może być dofinansowane? Usługi doradcze związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego; usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych. Dofinansowanie można też przeznaczyć na nabycie środków trwałych z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.

Przedsiębiorcy planujący wejście na rynek szwajcarski lub do jednego z państw objętych EOG mogą liczyć na wsparcie do 550 tys. zł. Na wsparcie w wysokości 800 tys. zł mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy planują ekspansję z produktem na co najmniej jeden rynek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Minimalny wkład własny to 15 proc. kosztów projektu. W puli konkursu znajduje się 50 mln zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony