REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot.wiadomoscihandlowe.pl)

Prognoza centralna dotycząca średniorocznej inflacji, w badaniu przeprowadzonym przez Narodowy Bank Polski wśród 22 analityków w marcu oraz kwietniu 2020 r., wynosi 3,2 proc. na 2020 r., 2,5 proc. na 2021 r. i 2,5 proc. na 2022 r. W poprzedniej edycji ankiety prognoza centralna wyniosła 3,3 proc.  na 2020 i 2,8 proc. na 2021 r.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

- Typowe scenariusze, zawarte w 50-procentowych przedziałach prawdopodobieństwa, wskazują, że w bieżącym roku inflacja ukształtuje się powyżej celu inflacyjnego NBP, między 2,5 a 3,8 proc. W kolejnych latach inflacja obniży się. Typowe wartości prognoz, 1,6-3,3 proc. dla obu lat, znajdują się w przedziale odchyleń od celu inflacyjnego. Dla wszystkich lat horyzontu prognostycznego prawdopodobieństwo ukształtowania się inflacji w przedziale odchyleń od celu inflacyjnego jest bliskie 60 proc. W 2020 r. bardziej prawdopodobne są wartości powyżej celu inflacyjnego, zaś w latach kolejnych mniej więcej tak samo prawdopodobne jest kształtowanie się inflacji poniżej, jak i powyżej 2,5 proc. – podsumowano w raporcie.

Ankieta jest przeprowadzana cztery razy w roku: w ostatnich dwóch tygodniach marca, czerwca, września i grudnia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tola 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Jeśli pozostajesz w domu i masz sporo wolnego czasu, to znalazłam fajny darmowy sposób na jego wykorzystanie. Wpiszcie sobie w wyszukiwarce blog doskonałych okazji i wybierzcie zakładkę okazje (jeśli wchodzicie z komórki to trzeba wybrać trzy kreski i sekcję okazje). Tam znajdziecie artykuł zawierający bardzo dużo zupełnie darmowych książek, kursów, wideo itd. Duży plus dla autora, bo na bieżąco aktualizuje ten spis. Cała strona jest non profit, fajnie, że są jeszcze tacy ludzie. Dajcie plusa, niech ludzie korzystają i zostają w domu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kira 1 miesiąc temuocena: 83% 

  NBP jest kontrolowany przez Pis i trudno wierzyć, że podaje informacje nie zatwierdzone przez propagandę pisowską. W styczniu inflacja była 4,4%, w lutym 4,7% i był to skutek nierozsądnej polityki gospodarczej Pisu. Dane te były podawane oficjalnie ale realny wzrost cen w styczniu i lutym był prawdopodobnie wyższy. W marcu ceny zaczęły rosnąć z powodu koronawirusa i z powodu wcześniejszego rozchwiania gospodarki przez "speców" pisowskich. Średnioroczna inflacja 3,2% podawana przez Pis w tym roku to zapewne nie jest brak wiedzy i zdrowego rozsądku a polityka propagandowa Partii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony