REKLAMAHELIO - Baner Główny - Bakaliowe Kieszonkowe (18-29.09.2019)
praca

praca (fot. KK)

Z danych GUS wynika, że w zeszłym roku wydano 329 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. Najwięcej obywatelom Ukrainy, ale już na drugim miejscu znaleźli się Nepalczycy. Wydano im niemal 20 tys. pozwoleń.

REKLAMAEDENRED - eBook - Belka w artykułach (16-24.09.2019)

O sprawie pisze portal interia.pl. Liczba pozwoleń dla obywateli Ukrainy wzrosła rok do roku o ¼ , z kolei dla Białorusinów, którzy plasują się na trzecim miejscu, prawie o połowę. Największy wzrost wydanych zezwoleń zanotowano w przypadku Nepalczyków. W porównaniu z 2017 rokiem aż o 181 proc. Zdaniem ekspertów, polskiemu rynkowi pracy nie zaszkodzi otwarcie niemieckiego rynku. Podkreślają również, że tak wysoki wzrost pozwoleń na pracę wydanych pracownikom z Azji, to efekt tego, że polscy pracodawcy mają bardzo duży problem z zapełnieniem wakatów.

 Z danych NBP wynika, że w 2018 roku na polskim rynku pracy obecnych było ok. 1,2 mln Ukraińców. Na stałe pracowało ponad 800 tys. z nich.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony