REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
Instytut Badań nad Opakowaniami Nestle pracuje już pełną parą

Instytut Badań nad Opakowaniami Nestle pracuje już pełną parą (fot. materiały prasowe, Nestle)

Producent słodyczy Nestle uroczyście otworzył na początku września Instytut Badań nad Opakowaniami. Formalnie instytucja powołana została już w 2018 r. i od kilku miesięcy prowadzi badania i prace nad nowymi rozwiązaniami w zakresie opakowań.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Nestle zapewnia, że "pierwsza tego typu instytucja w branży spożywczej" umożliwi firmie "przyspieszenie działań na rzecz wprowadzenia funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska opakowań oraz sprostanie globalnym wyzwaniom związanym z odpadami z tworzyw sztucznych".

- Naszą wizją jest świat, w którym żadne z naszych opakowań nie trafia na wysypisko - mówił podczas uroczystej inauguracji Mark Schneider, prezes Nestle. - Aby to osiągnąć, wprowadzamy opakowania wielokrotnego użytku i pionierskie, przyjazne dla środowiska materiały opakowaniowe. Ponadto wspieramy rozwój lokalnej infrastruktury recyklingowej i systemów depozytowych; wszystko po to, by pomóc w kształtowaniu świata wolnego od odpadów. Instytut Badań nad Opakowaniami Nestlé umożliwia nam stworzenie wielu przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań dla naszych produktów na całym świecie - dodał Schneider.

Instytut Badań nad Opakowaniami Nestlé koncentruje się na różnych zagadnieniach badawczych i technologicznych, takich jak m.in.: materiały opakowaniowe z recyklingu czy z papieru, kompostowalne, biodegradowalne, a także opakowania wielokrotnego użytku.

Dyrektor ds. technologii w Nestle, Stefan Palzer, zaznaczył, że priorytetami dla firmy będą "redukcja odpadów z tworzyw sztucznych i łagodzenie skutków zmian klimatu dzięki najnowocześniejszej technologii". - Eksperci Nestlé wspólnie opracowują oraz testują nowe, przyjazne środowisku materiały i systemy opakowaniowe. W tym zakresie instytut Nestlé współpracuje z naszymi centrami rozwoju, dostawcami, zewnętrznymi instytucjami badawczymi i start-upami.

Nestle planuje wprowadzić do 2025 r. opakowania w 100 proc. nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać. Przez ostatni rok ekspertom i dostawcom Nestlé udało się opracować nowe papierowe, nadające się do recyklingu opakowania dla produktów Nesquik All Natural oraz batonów YES.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony