REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.
Dyskont sieci Netto w CH Atut w Łodzi, ul. Popiełuszki, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Dyskont sieci Netto w CH Atut w Łodzi, ul. Popiełuszki, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Netto zapłaci 500 zł brutto premii pracownikom sklepów oraz magazynów, którzy byli w pełni dyspozycyjni w najtrudniejszym dla firmy okresie. Pracownicy przebywający na urlopie lub zwolnieniu lekarskim otrzymają dodatek proporcjonalny do przepracowanego okresu.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Sieć podkreśla, że pracownicy sklepów, którzy z powodu choroby swojej lub swojego dziecka w marcu zmuszeni byli do skorzystania z prawa do usprawiedliwionej nieobecności, dostaną premie w pełnej wysokości.

Netto skróciło o godzinę czas otwarcia swoich placówek – obecnie są one czynne od godz. 7 do 21, od poniedziałku do soboty. – Dzięki temu pracownicy mają możliwość przeprowadzenia dodatkowych prac porządkowych oraz przygotowania się do pracy w warunkach zagrożenia koronawirusem – podano w komunikacie. Netto zatrudnia ponad 5,5 tys. osób, ma ok. 400 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne.

Stanowiska kasowe w sklepach Netto zostały odgrodzone od klientów płytami pleksi, a na podłodze wyklejono linie pomagające zachować odpowiedni dystans pomiędzy osobami stojącymi w kolejce. Wszystkie sklepy zaopatrzono w jednorazowe rękawiczki dla pracowników oraz duże ilości żelu antybakteryjnego do dezynfekcji rąk. Na bieżąco dostarczane są profesjonalne środki do odkażania urządzeń kasowych oraz innego wyposażenia sklepów.  

– Jako pracodawca jesteśmy zobowiązani do zapewnienia im maksymalnego bezpieczeństwa. Podjęliśmy decyzję o odgrodzeniu ekranami z pleksi najbardziej narażonych stanowisk pracy – czyli kas. Dzięki bardzo sprawnemu działaniu wielu działów naszej firmy błyskawicznie zainstalowaliśmy ok. 1500 ekranów przy kasach. Są obecnie już we wszystkich naszych sklepach. Wierzymy, że to rozwiązanie uchroni pracowników przed bezpośrednim zagrożeniem – powiedział Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony