REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. materiały prasowe, Netto)

Już w tym miesiącu we wszystkich sklepach Netto pojawią się biodegradowalne doniczki na sałatę. Tym samym detalista rezygnuje z plastikowych doniczek, czego skutkiem będzie ograniczenie aż 3 ton plastiku rocznie.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Biodegradowalne doniczki na sałatę wprowadzane przez dyskontera wykonane są z celulozy pochodzącej z certyfikowanych plantacji leśnych. Dzięki zmianom wprowadzonym przez Netto, rocznie do produkcji trafi aż pół miliona plastikowych doniczek mniej.

Biodegradowalna doniczka ma niższy ślad węglowy od tej wykonanej z plastiku, co wpłynie pozytywnie nie tylko na ograniczenie odpadów, ale również na produkcję dwutlenku węgla.

- Sałatę w doniczce bio można również z łatwością przesadzić do ogrodu, by dalej cieszyć się produktem. Ma to wpływ na ograniczenie marnowania żywności oraz zredukowanie ilości produkowanych odpadów - podkreśla Netto w komunikacie.

Wycofanie plastikowych doniczek na sałatę to jeden z wielu kroków sieci w celu zminimalizowania ilości produkowanego plastiku. W ostatnim czasie Netto wycofało także plastikowe patyczki marki własnej Lovena, wprowadzając ich bambusowe odpowiedniki. Ze sklepów Netto zniknęły również plastikowe przekładki w pomidorach, które zostały zastąpione tekturowymi, co znacząco wpłynęło na zmniejszenie ilości plastiku emitowanego do środowiska.

Netto zapowiada, że kolejnym krokiem sieci będzie wycofanie plastikowej folii na warzywa sprzedawane w doniczkach i wprowadzenie biodegradowalnych lub tekturowych opakowań.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~niezadowolony klient Netto 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Byłem w Netto i zdziwiłem się, że bambusowe patyczki były droższe niż zwykłe plastikowe. Poszedłem finalnie do konkurencji i zapłaciłem za opakowanie plastikowych 2,49 zł. Dlaczego w imię ekologii mam płacić więcej, proszę o wyjaśnienie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony