REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

Prezes sieci Ikea w Polsce, Carolina Garcia Gomez, w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapewnia, że firma w ostatnich miesiącach notowała wzrost sprzedaży na takim samym poziomie, co wcześniej. Oznacza to, że Polacy wcale nie zbojkotowali firmy po tym, jak Ikea zwolniła pracownika za - jak uzasadniała - obrażanie osób LGBT.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

(fot. materiały prasowe, Ikea)

Jak czytamy w dzienniku, szefowa sieci Ikea nie dostrzega "żadnego negatywnego efektu", mimo że prawicowe media namawiały do zaprzestania robienia zakupów w sklepach firmy. Natomiast, w kwestii zwolnionego pracownika, wciąż trwa postępowanie prawne, "stąd zapadła decyzja, aby jej nie komentować".

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca pracę w Ikei stracił pracownik, który opublikował na wewnętrznym forum firmy kontrowersyjny post. Jak tłumaczyła Ikea, przedstawiona przez pracownika opinia "mogła naruszyć dobra i godność osób LGBT+". - Dodatkowo, pracownik faktycznie wykorzystał cytaty ze Starego Testamentu mówiące o śmierci, krwi w kontekście tego, jaki los powinien spotkań osoby homoseksualne - tłumaczyła Ikea.

Zwolniony pracownik zdecydował się pozwać byłego pracodawcę, gdyż uznał, że to on sam jest dyskryminowany ze względu na swoje poglądy religijne. Pozew w jego imieniu złożony został przez Instytut Ordo Iuris. Mężczyzna chce uznania wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, jak również wypłaty odszkodowania i przekazania pieniędzy przez Ikeę na cele charytatywne.

Przychody sieci Ikea w roku finansowym kończącym się w sierpniu wyniosły ok. 4,5 mld zł. Tym samym wzrosły o 11 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Polska znajduje się w gronie najszybciej rosnących rynków dla sieci.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Asd 1 7 miesięcy temuocena: 50% 

  A niby dlaczego mieliby reagować na zachowanie kretyna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony