REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Posłanka PiS Barbara Dziuk, pytana o skutki ograniczenia handlu w niedziele na rynek pracy, nie przejęła się sytuacją osób, które stracą pracę po wejściu w życie nowych przepisów. Potencjalnym bezrobotnym radzi, żeby zakasali rękawy i znaleźli sobie inną pracę – relacjonuje Wirtualna Polska.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Barbara Dziuk uważa, że nikt nie straci pracy w wyniku ograniczenia handlu w niedziele

Barbara Dziuk uważa, że nikt nie straci pracy w wyniku ograniczenia handlu w niedziele (Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0)

Malwina Turek, modelka i właścicielka firmy organizującej akcje promocyjne i imprezy reklamowe w galeriach handlowych, nawiązała kontakt telefoniczny z panią posłanką Barbarą Dziuk z PiS. Młoda menedżerka prowadzi eventy głównie w weekendy, zatrudniając od kilku do kilkunastu osób. Ograniczenie handlu w niedziele postawi pod znakiem zapytania opłacalność tego biznesu, a młodzi ludzie stracą pracę. Pani Malwina usiłowała przedstawić tę sytuację posłance Prawa i Sprawiedliwości, ale w odpowiedzi usłyszała: – Ja też kiedyś byłam bezrobotna i ludzie nie mają prawa się użalać nad sobą. Niech zakasają rękawy i sobie znajdą inną pracę – czytamy w Wirtualnej Polsce.

Pani Malwina prowadzi własną akcję uświadamiania politykom, jakie skutki może przynieść zakaz handlu w niedziele. Przekonuje, że do prac weekendowych zatrudniani są głównie uczniowie i studenci, którzy często z tak zarobionych środków utrzymują się w czasie studiów. Jak widać, jej argumenty nie trafiły do przekonania pani posłance Barbarze Dziuk, która z zawodu jest księgową, w związku z czym „zna się nas finansach, dlatego też uważa, że według jej ekonomii nikt nie straci pracy...” – kontynuuje Wirtualna Polska.

Przypomnijmy najnowsze wydarzenia związane z procedowaną ustawą o ograniczeniach handlu w niedziele.

Jak poinformowała nieoficjalnie PAP, drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele odbędzie się 9 listopada. Zgodnie z wewnętrznym harmonogramem prac sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, drugie czytanie miało odbyć się dopiero w grudniu.

Tymczasem swój projekt przedstawiła Nowoczesna. Projekt ustawy o ograniczeniu wykonywania pracy w placówkach handlowych, przygotowany przez Nowoczesną i będący alternatywą dla obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele autorstwa "Solidarności", został skierowany w piątek 27 października do pierwszego czytania na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Nowoczesna proponuje, aby zamiast zakazu handlu w co drugą niedzielę "zagwarantować pracownikom handlu obligatoryjnie dwie wolne niedziele w miesiącu" poprzez nowelizację kodeksu pracy.

Natomiast 31 października głos zabrali hierarchowie Kościoła katolickiego. Konferencja Episkopatu Polski jest zaniepokojona losem ustawy zaproponowanej przez NSZZ "Solidarność". Kościół popiera zakaz handlu w każdą niedzielę – wynika z oficjalnego oświadczenia Prezydium KEP.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~HK 6 ponad rok temuocena: 50% 

  Można zostać posłem. Tak jak pani Dziuk, Czy to był jej sposób na bezrobocie?

  oceń komentarz
 • ~Hanys 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Brawo Pani Dziuk, takich ludzi nam potrzeba, to pokazuje że wszyscy którzy wyjechali z tego kraju mieli rację

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zośka 4 ponad rok temuocena: 46% 

  Babo idż w buraki uprawiać. PiS ci dał chleb....ale on już wysycha,pamiętaj...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 3 ponad rok temuocena: 38% 

  Każda niedziela winna być wolna albo niech pracodawca płaci 250% za pracę w niedzielę . A co z wolnymi sobotami ? Kiedyś o te soboty walczyła Solidarność .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oburzona 2 ponad rok temuocena: 70% 

  Niech ta pani sama sobie znajdzie inną pracę i zostawi w spokoju ludzi szczególnie młodych uczniów i studentów którzy muszą pracować żeby coś jeść.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pleban 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Dlaczego nie ma mojego komentarza czyżby cenzura

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony