REKLAMAROS-SWEET - Pestki dyni w czekoladzie - Baner Główny (21.08-01.09.2019)

(materiały własne)

Liczba bezzwrotnych (jednorazowych) opakowań po napojach zwiększa się u naszych zachodnich sąsiadów średnio o 30 proc. rocznie. W 2004 roku było ich 465 000 ton, a w 2014 roku już 600 300 ton. To oficjalne dane niemieckiego rządu.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Tymczasem „zieloni” i organizacje branżowe skupiające producentów opakowań szacują, że zużytych opakowań przybywa średniorocznie aż po 55 proc. Obwiniają one niemiecki rząd za to, że niewiele robi dla zwiększenia udziału w rynku opakowań wielokrotnego użytku.

Co więcej, ministerstwo ochrony środowiska, przygotowując nowelizację tzw. ustawy opakowaniowej, zrezygnowało z planowanego wcześniej zapisu określającego docelowy, obligatoryjny udział w rynku opakowań wielokrotnego użytku na poziomie 80 proc. Sklepy zostaną najprawomocniej zobligowane jedynie do bardziej czytelnego oznaczenia, które opakowania są jednorazowe, a które zwrotne.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony