REKLAMAMASPEX - Baner Główny (01-16.10.2019)
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło (fot. Flickr/KPRM, domena publiczna)

Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji przygotowała już całą dokumentację potrzebną do zakwestionowania podatku handlowego w naszym kraju - podaje nieoficjalnie Polskie Radio. Oficjalnego ogłoszenia decyzji należy spodziewać się w najbliższym czasie; niewykluczone, że w przyszłym tygodniu.

REKLAMA

Podatek handlowy, który uchwalony został przez Sejm w lipcu, a wszedł w życie 1 września, do końca roku ma przynieść wpływy na poziomie 300-400 mln zł. Polski rząd zakłada, że w przyszłym roku danina przyniesie budżetowi państwa nawet 1,6 mld zł.

Przypomnijmy, portal wiadomoscihandlowe.pl w ostatni piątek ujawnił dotychczasową korespondencję Polski z Brukselą nt. podatku handlowego. Z treści pism wysyłanych do Warszawy przez Dyrekcję Generalną ds. Konkurencji wynikało, że Komisja Europejska nie jest zadowolona z wyjaśnień składanych przez polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Aby zapoznać się z tą korespondencją, kliknij:

.Podatek handlowy upadnie? Ujawniamy korespondencję Polski z Komisją Europejską!

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony