REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

(fot. WH)

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych skontrolowała jakość makaronu, mięsa i wyrobów mięsnych, ryb i ich przetworów, przetworów mlecznych, przetworów owocowych i orzechów, jaj, przypraw, soków i nektarów, olejów, miodu oraz świeżych owoców i warzyw. Wykryto wiele nieprawidłowości.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Jak podaje serwis superbiz.se.pl powołując się na wyniki kontroli przeprowadzonych w II półroczu 2017 roku przez Inspekcję JHARS , jakość co piątej skontrolowanej partii wyrobów mięsnych pozostawiała wiele do życzenia. Produkty drobiowe były pompowane wodą ponad normę. Wiele produktów mięsnych zawierało niedozwolone bądź niezadeklarowane składniki. Za mało było też „mięsa w mięsie".

Co jeszcze? Superbiz.se.pl wskazuje, że inspekcja znalazła m.in. makaron mający zawierać naturalną kurkumę, który tak naprawdę zawiera w sobie polisorbat 80 i oleoryzynę kurkumy. „Polski miód" jest polski też tylko z nazwy, bo po analizie pyłkowej okazuje się, że pyłki użyte do jego produkcji w naszym kraju nie występują, „kalifornijskie" śliwki pochodzą z Chile, a „górskie" produkty wytwarzane są na terenach nizinnych. „Świeże" soki, które są pasteryzowane, już chyba nikogo nie dziwią.

Więcej na superbiz.se.pl
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~7+3=10 1 9 miesięcy temu

  Dowalać dziadom kary solidne za takie rzeczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony