REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Noel Collett, były CEO firmy Crawshaws i dyrektor operacyjny brytyjskiego oddziału sieci Lidl objął w ramach Grupie Eurocash funkcję dyrektora generalnego Delikatesów Centrum – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Z informacji portalu wynika, że zadaniem Collett’a będzie nie tylko zarządzanie siecią supermarketów, a także zintegrowanie i stworzenie spójnego modelu funkcjonowania dla sklepów własnych działających w ramach grupy. Cel jest niezwykle ambitny.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Noel Collett, były CEO firmy Crawshaws i dyrektor operacyjny Lidl UK objął funkcję dyrektora generalnego Delikatesów Centrum, w ramach Grupy Eurocash

Noel Collett, były CEO firmy Crawshaws i dyrektor operacyjny Lidl UK objął funkcję dyrektora generalnego Delikatesów Centrum, w ramach Grupy Eurocash (linkedin)

Noel Collett przez ostatnie ponad 4 lata pełnił funkcję CEO firmy Crawshaws, która zarządza m.in. siecią 50 specjalistycznych sklepów mięsnych w północnej Anglii. Wcześniej przez ponad 13 lat pracował dla sieci Lidl UK na początku jako dyrektor ds. rozwoju, a następnie przez ponad 12 lat jako dyrektor operacyjny.

Przypomnijmy, że w lipcu 2018 r. z funkcji szefa detalu własnego Grupy Eurocash zrezygnował Paweł Musiał, weteran sektora handlu, który pracował w największych sieciach handlowych na Ukrainie, w Rumunii czy Rosji. Powodem decyzji Musiała o rozstaniu się z Grupą Eurocash była odmienna wizja rozwoju detalicznej odnogi firmy od tej, jaką miała reszta zarządu. Nowy szef detalu w Grupie Eurocash będzie musiał przekonać zarząd firmy do własnej wizji integracji biznesu detalicznego zarząd dystrybutora lub zaakceptować rozwiązania, które za właściwe uznają władze spółki. 

Odejście poprzedniego menadżera opóźniło proces budowy nowych struktur. Warto jednak pamiętać, że w ubiegłym roku zostało wdrożonych kilka projektów, które są fundamentem funkcjonowania każdej sieci detalicznej, m.in. z zakresu zarządzania promocjami i asortymentem, czy raportowania. Jednak przed nowym szefem detalu jest ciągle kluczowy etap przeobrażeń strukturalnych i zmian personalnych, który musi zostać zrealizowany w najbliższych kilkunastu miesiącach. Warto jednak nadmienić, że proces budowy projektu detalicznego, to raczej kwestia 2-3 lat, niż roku.

Czy Noel Collett podoła temu zadaniu dowiemy się bardzo szybko. Problemem nowego menadżera będzie z pewnością brak dogłębnej wiedzy o specyfice polskiego rynku detalicznego, a także mentalności polskich przedsiębiorców i menadżerów. Collett będzie musiał przejść niezwykle szybką ścieżkę edukacji w tym zakresie.

Innym pytaniem jest, czy jego doświadczenie jako dyrektora operacyjnego w (wystandaryzowanej) sieci dyskontów będzie wystarczające, aby poradzić sobie z potężną różnorodnością sklepów (pod względem powierzchni i rodzaju lokalizacji) jakie będą tworzyć biznes detaliczny Eurocashu. Przypomnijmy, że w skład sieci detalicznych, które należą do dystrybutora wchodzą m.in. niewielkie markety działające kiedyś pod szyldem Eko, supermarkety Mila, a także różnych rozmiarów placówki Delikatesów Centrum.

Przed nowym szefem biznesu detalicznego grupy postawiono ambitne cele. Przypomnijmy, że Grupa Eurocash zapowiedziała, że sieć Delikatesy Centrum, która liczy obecnie (wraz z placówkami sieci Mila) ponad 1500 sklepów w ciągu 5 lat stanie się trzecim pod względem wartości sprzedaży detalistą w Polsce. Większe będą jedynie Biedronka i Lidl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Siemak 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Amarale nie mając doświadczenia w prowadzeniu sklepów, rok temu nie zaufali doswiadczonemu menadzerowi, który byłby w stanie skutecznie powalczyć z Biedronka, ale przekształcenie delikatesow centrum w siec sklepów mięsnych z pewnością spowoduje tąpnięcie na rynku :D

  oceń komentarz
 • ~Te 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Za maks. pol roku już go nie będzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Scepryk 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Dla EC nie ma czegoś takiego jak horyzont czasowy dłuższy niż 3 miesiące a łaska pańska jest jeszcze krótsza. Tylu dobrych menadżerów poległo w EC. Nie radzą sobie Ci z wewnątrz organizacji i Ci zewnętrzni. Krotkowzroczność, pobłażanie kacykom z DC oraz brak zaufania do menadżerów prowadzi tam gdzie firma jest teraz tj. na skraj przepaści gdzie ratunkiem ma być Anglik z doświadczeniem z bycia CEO w 50 sklepach mięsnych. Jakoś tego nie widzę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Milafan 2 ponad rok temuocena: 63% 

  wystarczy przyjechać do Inowrocławia. Nie wiele w Polsce jest tak beznadziejnych sklepów jak Mila. Oby ten gość nie uciekł jak poprzednik jak zobaczy ten chaos.

  oceń komentarz
 • ~fb 1 ponad rok temuocena: 22% 

  wystarczy przyjechac na podkarpackie. Nie wiele w Polsce jest tak dobrych sklepow jak Delikatesy Centrum. Nawet Wiadomosci Handlowe co roku nagradzaja je jako market roku. Oby ten gosc dorownal w sklepach Eurocash do franczyzowych z podkarpacia. Wiedza tu jest, facet przychodzi na gotowe byle nie uciekl za szybko tylko zacisnąl zeby i do roboty.

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony